російські загарбники сприймають перспективу українського контрнаступу через річку Дніпро як серйозну загрозу. Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Як зазначають військові аналітики, вибір укріплень армії РФ на Кінбурнській косі та навколо неї вказує на те, що загарбники не планують утримувати позиції на самій Косі, якщо ЗСУ розпочнуть контрнаступ на неї.

«Найімовірніше, росіяни очікують, що українці звільнять Кінбурнську косу і мають намір завадити їм просунутися до материкової частини Херсонської області та захищатися від наступу на території, що безпосередньо оточує з’єднання Коси з материковою частиною області», – йдеться у повідомленні.

В Інституті вивчення війни додали, що рівневі лінії оборони в цьому регіоні забезпечують російські сили кількома резервними позиціями, якщо одна лінія оборони впаде, а решта залишиться.

«Оборона поблизу Коси свідчить про те, що російські війська спантеличені тим, що українські сили можуть закріпитися на Косі або поблизу неї та використовувати її як базу для наступу із заходу», – сказано у звіті ISW.

Додамо, на Кінбурнській косі в Миколаївській області тривають бойові дії, ситуацію ускладнюють погодні умови.

Про це повідомила керівниця прес-центру Сил оборони Півдня Наталія Гуменюк в ефірі національного телемарафону.

“Там відбувається те саме, що відбувається по всій Україні – війна. Там відбуваються бойові дії, і робота дуже складна, зокрема і через те, що специфічні і погодні умови (шторми, вітер), специфічне і саме географічне розташування”, – сказала вона.

Окрім того, Гуменюк зазначила, що про Кінбурнську косу говорять і в контексті “зернового коридору”, адже миколаївські порти можливо додати до ініціативи лише після повного звільнення області.

“Усе це – дуже великий спектр факторів, які треба враховувати і дочекатися офіційного зведення Генерального штабу, тільки вони можуть сповістити про те, що дійсно відбувається, і коли дійсно можна радіти”, – додала вона.

Раніше голова Миколаївської ОВА Віталій Кім зазначав, що ЗСУ залишилося деокупувати три населені пункти на Кінбурнській косі, щоб повністю звільнити Миколаївську область.

Зазначимо: Коли ми говоримо про історію з десантуванням наших підрозділів на лівому березі Дніпра на Херсонщині (Олешки та Кінбурнська коса), український журналіст, військовий експерт Сергій Згурець вважає, що там діяли Сили спецоперацій і достатньо короткий проміжок часу. Якщо закріплюватися на цьому плацдармі, то треба забезпечити гарну логістику за рахунок підтримки артилерії. Це достатньо ризикована справа. Думаю, що була робота ССО, а далі будемо чекати інших підходів до того, як витискати ворога з Лівобережжя.

Зараз для противника ситуація достатньо складна, насамперед через те, що звільнення правого берега – це нова можливість для ЗСУ щодо вогневого контролю над угрупованням противника – зазначив Згурець. Заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу Олексій Громов розповів, що ми взяли під вогневий контроль всю ділянку лівого берега, включно з Кримом. Ствольна артилерія (дальність 30-40 км) і HIMARS (80 км) дозволяють нам контролювати всі головні логістичні шляхи, які забезпечують росіян.

Окрім того, повідомляється, що ворог здійснює перекидання сил в Мелітополь, побоюючись нашого наступу з Запоріжжя як головного підходу щодо звільнення Півдня. Думаю, що не буде цього зараз і шаблонно наш Генштаб не діє. Динаміка така, що зараз уже без цих передислокацій, ми бачимо знищені мости. Фактично, вогневий контроль уже працює достатньо ефективно. Я думаю, що підхід щодо розрідження оборони противника через вогневий контроль буде зберігатися на інших ділянках фронту – підсумував експерт.