Голова Офісу президента України Андрій Єрмак сподівається на швидкий вступ України до НАТО. Він хоче, щоб країни блоку якомога швидше дійшли згоди в цьому питанні.

Про це голова ОП заявив в інтерв’ю газеті la Repubblica.

Він нагадав слова президента України Володимира Зеленського, що українці зараз знаходяться в небезпеці і їм необхідна допомога.

“Ми сподіваємося, що наші партнери якомога швидше дійдуть згоди щодо нашого приєднання до НАТО. Майбутнє України залежить від них”, – заявив Єрмак.

За його словами, країна імплементувала необхідні стандарти “більшою мірою, ніж деякі нинішні члени НАТО”. Україна очікує конкретних і активних дій з боку Альянсу.

Відзначимо, що Україна впевнена, що зробила все необхідне для отримання Плану дій щодо членства в НАТО. Ключові країни світу, євроатлантична спільнота підтримують прагнення України вступити в Північноатлантичний Альянс.

Про це заявив в інтерв’ю “Європейській правді” заступник голови Офісу президента Андрій Сибіга.

За його словами, має бути консенсус щодо подальших кроків до членства України в Альянсі, але його поки немає.

“Україна здійснила всі необхідні кроки для забезпечення того результату, який ми вважаємо за необхідний – а саме для отримання ПДЧ з подальшим оформленням членства в Альянсі”, – сказав Сибіга.

Сибіга окремо торкнувся питання відсутності запрошення для України на саміт лідерів країн НАТО, який відбудеться 14 червня в Брюсселі.

“Ми мали би бути на саміті НАТО. І це справедлива наша вимога, як і вимога надання ПДЧ і членства в Альянсі, особливо на фоні тих викликів і тих ризиків, з якими зіштовхується наша держава…Але на саміт, який відбудеться 14 червня, окрім членів НАТО, не запрошені інші учасники, тому що такий формат”, – сказав заступник голови ОП.

До слова, Україна від прохань надати План дій щодо членства в НАТО перейшла до вимог, так як за 13 років після Бухарестського саміту Альянс не виконав своєї обіцянки про ПДЧ для України.

Про це заявив голова МЗС України Дмитро Кулеба в ефірі програми Велика п’ятниця на каналі Україна 24.

«Тактика змінилася з однієї простої причини. У 2008 році на саміті НАТО в Бухаресті було схвалене рішення, де написано: «Україна і Грузія будуть членами НАТО, доручаємо міністрам МЗС країн-членів НАТО розглянути питання надання Україні та Грузії ПДЧ». З 2008 року для виконання цього рішення НАТО не зробило нічого від слова взагалі. Минуло 13 років, за які дуже поглибилася взаємодія із НАТО. НАТО надавало і надає принципову підтримку в боротьбі з російською агресією. Ми цінуємо цю підтримку. Але саме у питанні ПДЧ за 13 років нуль дій», – сказав Кулеба.

Міністр додав, що українська держава «має повне право поставити запитання: може пора хоча б зрушити з місця?».

«Ми ж не говоримо: негайно, завтра візьміть нас до НАТО. Між наданням ПДЧ і членством у НАТО є невизначений період часу. Ми говоримо: дайте політичний сигнал, виконайте власну обіцянку, яку дали нам нам 13 років тому. Тим більше що за цей час прогрес у реформуванні ЗСУ, в реформах дуже вагомий. Якщо відповідь Альянсу буде «ні», то український народ має це почути, і ми маємо змінити свою політику. Але я переконаний, що Україна буде членом НАТО. Ми пройдемо цей шлях. Тому що це й в інтересах НАТО, щоб Україна була членом. Все чого ми хочемо – зрушити з місця», – підсумував Кулеба.