Порядок денний українських парламентаріїв на вівторок, 10 вересня, повідомляє про можливе прийняття за основу і в цілому законопроєкт про імпічмент.

Про це йдеться на сайті парламенту.

Повідомляється, що законопроєкт №1012 “Про особливу процедуру усунення Президента України з поста (імпічмент)” передбачає, що депутати Верховної Ради зможуть усунути чинного президента України від виконання ним його штатних обов’язків виключно в разі вчинення ним злочину, в тому числі державної зради.

В алгоритмі оголошення імпічменту необхідна більшість депутатів від конституційного складу, які стають ініціаторами процедури щодо відсторонення від поста президента.

Після ухвалення рішення про звинувачення глави держави Верховна Рада повинна звернутися до суддівської колегії Конституційного і Верховного судів для отримання висновків щодо додержання конституційної процедури розслідування і розгляду справи про імпічмент, а також про те, що дії глави держави містять ознаки державної зради або іншого злочину.

Передбачається, що рішення про імпічмент Президенту буде вважатися прийнятим, якщо за нього проголосує не менш як три чверті народних депутатів від конституційного складу ВР.