Військовий експерт Олег Жданов прокоментував поширену у Мережі інформацію, що нібито окупанти під час масштабного наступу на сході планують дійти аж до Дніпра.

“Вірогідність того, що наступ російських військ дійде до міста Дніпра дорівнює 0,01%. 99,9% – що наступ РФ не те, що не дійде до Дніпра, а навіть не вийде на адміністративні межі Донецької і Луганської областей. Тому що у нас є всі шанси втримати позиції. Подивимося, на скільки часу у російських військ вистачить сил і запалу, щоб тримати цей темп наступу з такою кількістю втрат. Хоча кількість втрат Кремль ніколи не хвилювала, але наскільки вистачить поповнювати лави мобілізованих”, – сказав Жданов у своєму youtube-каналі.

Росіяни не полишають спроб наступати на Лиманському та Куп’янському напрямках. Сьогодні найгарячіша ситуація в районі Бахмута та Вугледара, а також Куп’янська.

Річ у тім, що війна дуже сильно залежить від логістики. Про це 24 Каналу розповів військовий експерт Павло Нарожний.

Так, за Донецьком дуже близько до кордону з Росією, а також розвинена логістика: там є залізничні гілки та багато автомобільних доріг. Така ж ситуація і на Луганщині – загарбникам дуже просто доставити туди зброю, особовий склад, їжу тощо.

Водночас дуже складно організувати логістику для окупаційного війська на Південному напрямку – Запоріжжя та Херсонщина. Росіянам доводиться здійснювати постачання або через Маріуполь, або через Крим.

Це робиться дуже повільно, тому там росіяни наразі навіть не роблять спроб розвивати наступ,
– пояснив військовий експерт.

Наразі на Півночі України ситуація відносно спокійна, оскільки угруповання російської армії на території Білорусі складає до 15 тисяч окупантів. Зараз вони є малоспроможними до наступу, адже не мають важкої техніки.

Крім того, немає жодних ознак, що білоруська армія піде в атаку. Навіть якщо вони підуть – їх дуже мало, вони ніколи не воювали й не мають жодної мотивації для цього.

Наступ з території Білорусі є малоймовірним. Крім того, там на нашому боці географія. Чернігівська область – це суцільні ліси, болота, річки й дуже мало асфальтованих доріг по яких міг би пройти ворог,
– зауважив військовий експерт.

До того ж Збройні Сили України гарно підготувалися до можливого наступу з території Білорусі.

Тож єдиний напрямок, де загарбники можуть наступати – це Донецька та Луганська області. А роблять вони це для того, щоб скоротити лінію фронту, яка наразі складає близько 1,5 тисячі кілометрів.

“Це величезна логістична проблема – воювати на такому величезному фронті такою маленькою кількістю солдат. Зараз угрупування російської армії складає близько 300 тисяч військових, наших там – близько 500 тисяч”, – підсумував Нарожний.

Танки дуже важливі для того, щоб ЗСУ змогли успішно спинити наступ Росії й самі перейти в контратаку. Однак, крім танків, нашим військовим потрібна й інша техніка та зброя.

Таку думку 24 Каналу висловив колишній співробітник СБУ, експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак. У Німеччині також уже говорять про те, що танки мають надійти Україні якомога швидше.

Ступак розповів, що танки – це перше, що спадає на думку, коли говориш про техніку необхідну ЗСУ. Однак до нас також прямує і бронетехніка для піхоти. Вона допоможе особовому складу швидко й безпечно долати відстані, навіть під артилерійськими обстрілами й опинятись ближче до позицій ворога.

Вони будуть захищені, коли перебуватимуть у цій техніці, від уламків, від снаряда, що поруч вибухне, цю територію можна проскочити. Броньована техніка може забезпечити швидке перекидання живої сили на передні позиції росіян і там уже різати ворога на фарш,
– зазначив колишній співробітник СБУ.

Також за його словами, далекобійні ракети змінять правила гри на війні.