Якщо президент України Володимир Зеленський 20 жовтня виступатиме зі зверненням у парламенті, він зможе розставити крапки над «і» щодо опитування українців в день місцевих виборів 25 жовтня.

Таку думку в ефірі телеканалу “Україна 24” висловив політичний експерт Богдан Бондаренко.

“Хотілося б отримати більше інформації про те, яким чином проходитиме це опитування, тому що протягом тижня інформація приходила абсолютно різна, і вона продовжує змінюватися. Думаю, що більшість крапок над “і” ми побачимо 20 жовтня, якщо президент виступатиме зі зверненням у парламенті”, – сказав експерт.

За словами Бондаренка, проблема в тому, що це озвучує президент.

“Можна ставити питання про те, що це не зовсім його повноваження, він може оголошувати референдум, але це опитування, яке виходить за межі його компетенції. У такому вигляді про це можна дискутувати”, – пояснив він.

Всеукраїнське опитування анонсував президент Володимир Зеленський. Опитувати громадян збираються у день місцевих виборів 25 жовтня.

Перше питання – про покарання для корупціонерів

За словами Зеленського, українці повинні дати відповідь на запитання, чи треба карати засуджених за корупцію в особливо великих масштабах довічним ув’язненням.

Другим питання в опитуванні стане майбутнє Сходу. Президента цікавить думка громадськості щодо створення на Донбасі вільної економічної зони.

Позицію Зеленського вже підтримав глава української делегації у ТКГ Леонід Кравчук, вважаючи, що вільна зона – це шлях до припинення війни.

16 жовтня президент Володимир Зеленський озвучив три останні питання всеукраїнського опитування, яке він раніше анонсував на 25 жовтня – день місцевих виборів в Україні. Вони стосуються кількісного складу парламенту, легалізації медичного канабісу та виконання Будапештського меморандуму.