Наступ росіян під Донецьком сповільнився, а ЗСУ можуть готувати локалізований контрнаступ навколо Вугледару.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Контрнаступ на сході Харківської та заході Луганської областей

Російські джерела повідомили, що 4 лютого російські війська вчинили обмежені наступальні дії на північний захід від Сватового. Міністерство оборони Росії заявило, що російські війська здійснили успішні наступальні дії поблизу Дворічного Харківської області (53 км на північний захід від Сватового) і витіснили українські сили із західної околиці поселення. Інші російські джерела розширили цю заяву, хоча ISW не помітила візуального підтвердження того, що російські війська просунулися у цьому районі. Російський військовий блогер стверджував, що російські сили також атакували у напрямку Стельмахівки (15 км на захід від Сватового).

4 лютого російські війська продовжили наступ у районі Кремінної. У Генштабі України повідомили, що українські війська відбили російські штурми біля самої Кремінної та Греківки (27 км на північний захід від Кремінної), Невського (18 км на північний захід від Кремінної) та Діброви (5 км на південний захід від Кремінної).

Російські «військкори» стверджують, що кілька днів тому підрозділи 144-ї мотострілецької дивізії 20-ї гвардійської загальновійськової армії Західного військового округу почали наступ на лінії Краснопопівка-Кременна та просунулися впритул до Ямполівки Донецької області за повідомленнями, продовжуються бої.

Тим часом за деякими даними відомо про переміщення українського персоналу та помічено дослідження російської оборони у цьому районі, що насправді може свідчити про те, що українські сили мають намір розпочати локалізований контрнаступ навколо Вугледару. Хоча ISW не робить оцінок конкретних майбутніх українських операцій.