У жителів Вінниці схоже увірвався терпець і вони вийшли на протести під будівлею міськради. Люди виступили проти нераціонального, на їх думку, розподілу коштів. Раніше такі майдани пронеслися і іншими містами України.

За словами протестувальників, зараз потрібно витрачати бюджетні гроші на підсилення наших захисників дрони, зброя, броня тощо, а не на ремонти доріг та закупівлю громадського транспорту.

Відомо, що з початку повномасштабної війни міськрада виділяла гроші на закупівлю військових облігацій.

Це цінні папери, кошти з яких уряд спрямовує на армію та підтримку економіки країни. І за своєю моделлю військові облігації схожі на депозити: держава користується грошима з облігацій, а потім їх повертає з відсотком прибутку.

Так, у 2022 році Вінницька міська рада витратила 400 мільйонів гривень на військові облігації: 100 мільйонів були витрачені на цінні папери зі строком обігу до трьох місяців, а 300 мільйонів — зі строком обігу до одного року. Плюс, 24 лютого 2023 року міська рада купила ще військових облігацій на суму 96 мільйонів 474 тисячі гривень, зі строком обігу цінних паперів до 9 місяців.

Купували облігації у первинних дилерів — «Укрексімбанку» та «Райффайзен банку»

Усі ці 496 мільйонів гривень військові облігації за 2022-2023 рік — авт. уже повернули назад до бюджету громади. І загалом це принесло додатково 43,5 мільйона гривень прибутку в загальний бюджет Вінницької міської громади.

У міськраді відповіли, що протягом 2022 — 2023 років спрямували на це 60 мільйонів 750 тисяч гривень. А саме «на придбання транспортних засобів, квадрокоптерів, тепловізорів, коліматорних прицілів, засобів індивідуального захисту, речового майна, спорядження, харчів, обладнання, інвентарю та матеріалів».

Крім того, гроші з бюджету міста витрачають ще й на грошову підтримку військових частин, добровольчих формувань тероборони, правоохоронців та інших військових формувань.

У 2022 році на це з вінницького бюджету пішло 29 мільйонів 621 тисяча гривень. А от сума підтримки у 2023 році в кілька разів більша: станом на 1 жовтня 2023 року вона складає 172 мільйони 980 тисяч гривень. Тобто, загалом по грошовій підтримці маємо 202 мільйони 601 тисячу гривень.

Тобто, з початку повномасштабної війни Вінниця витратила 795 мільйонів 967 тисяч гривень на благоустрій і ремонти. А на армію виділили 759 мільйонів 825 тисяч гривень.