Екс-президент-утікач Віктор Янукович більше не перебуває в базах Інтерполу

Екс-президент України Віктор Янукович, який після Революції Гідності в 2014 році втік до Росії, вже кілька років не розшукується Інтерполом, повідомляє УНН з посиланням на джерело в правоохоронних органах.

За словами інформатора агенства, колишній політик уже два роки не знаходиться в розшуку. В Інтерполі посилаються на 2 і 3 статті свого статусу, мотивуючи ними відмову на оголошення в розшук Віктора Януковича.

У свою чергу представники Генпрокуратури пару днів назад заявили, що «у зв’язку з невстановленням місцезнаходження втікача він оголошений в міжнародний розшук”. Натомість інформацію про кількість розшукуваних колишніх високопоставлених чиновників України в відомстві надати не змогли. 

Як відомо, спеціальна комісія Інтерполу  ухвалила в січні 2015 року рішення оголосити в розшук Віктора Януковича, його сина Олександра, колишнього прем’єр-міністра Миколу Азарова, Раїсу Богатирьову, Юрія Колобова та інших одіозних політиків. При цьому вона керувалася запитами Міністерства внутрішніх справ України, Генпрокуратури, а також СБУ.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Але вже через два роки, в травні 2017-го, Віктор й Олександр Януковичі зняті з розшуку Інтерполом. Ще через деякий час організація припинила розшук і багатьох інших високопоставлених осіб з оточення колишнього президента.

Віктора Януковича звинувачують у державній зраді. У лютому 2014 року він самоусунувся з посади президента і погодився на співпрацю з владою Російської Федерації, сприяючи анексії Криму. Прокуратура просить для нього 15 років в’язниці.

Нещодавно екс-політик під час катання на лижах пошкодив хребет і був доставлений в одну з московських лікарень. І хоча преса повідомляла про його нібито складному стані, представники Януковича заявили: він виступить з останнім словом на судовому засіданні, яке відбудеться 5 грудня.