27 липня у четвер рано вранці, круїзний лайнер Astoria Grande прибув до грузинського порту Батумі з російського Сочі. На борту знаходилися російські туристи. Цей захід викликав протести з боку опозиційних партій Грузії.

Представники опозиційних партій “Лело” і “Єдиний національний рух” з’їхалися до порту, щоб висловити свій протест проти прибуття круїзного лайнера з російськими туристами. Інформацію про прибуття лайнера до Батумі заздалегідь зняв російський пропагандистський телеканал “Россия 1”. У їхньому матеріалі було зазначено, що зупинка в грузинському порту була додана “за бажанням” російських і турецьких туристів. На борту лайнера перебуває понад 800 осіб.

Туристам пропонують ознайомитися з визначними пам’ятками Батумі та спробувати місцеві страви.

Агентство морського транспорту Грузії заявило, що прибуття круїзного лайнера Astoria Grande є комерційною ініціативою. Лайнер належить компанії Goodwin Shipping Limited, зареєстрованій на Сейшельських островах, і не перебуває під міжнародними санкціями.

Нагадаємо, цієї весни Грузія дозволила трьом авіакомпаніям виконувати прямі авіарейси до РФ, зокрема й тим, що обслуговували польоти до анексованого Криму.

“Авіакомпанія Georgian Airways починає регулярні рейси за напрямком Тбілісі-Москва-Тбілісі. Відповідно до поданої авіакомпанією заявки на польоти до Державіаагентства, з 20 травня рейси виконуватимуться сім разів на тиждень”, – сказано у повідомленні.