У Донецькій області одна з рот російського спецпідрозділу “Шторм Z” втекла зі своїх позицій. За короткий проміжок часу це вже шостий випадок масового дезертирства у новому окупаційному загоні.

Про це у своєму стрімі розповів військовий експерт Олег Жданов За його словами, російських дезертирів вже розшукує росгвардія.

Жданов зазначив, що в окупантів спостерігається різке падіння військової дисципліни. Поблизу села Ягідне Донецької області втекла ціла рота зі складу 27-ї окремої мотострілецької бригади, яка налічувала 90 осіб.

Пішли вони зі зброєю та захопили із собою техніку. Можливо, у їхньому розпорядженні є танк. Зараз їх намагається знайти росгвардія, щоб нейтралізувати та намагатись повернути на місце. За останній невеликий період часу це 6 випадок масового дезертирства у ротах “Шторм Z”,
– сказав він.

Військовий експерт пояснив, що “Шторм Z” – це роти спецпідрозділу, які складаються з мобілізованих віком від 30 до 40 років. Для підсилення до них кидають “зеків”. Вони почали з’являтись на Бахмутському та Авдіївському напрямках.

Росіяни від нелюдського ставлення командирів та розуміння близької загибелі намагаються будь-якими способами втекти з фронту чи тренувальних таборів. Так партизанський рух “Атеш, а також деякі російські ЗМІ все частіше повідомляють про випадки дезертирства російських мобілізованих та засуджених із своїх терористичних підрозділів.

Подібні інциденти пов’язані із спробою міноборони Росії створити своєрідний аналог ПВК “Вагнера” під їхнім керівництвом. Про це повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

Зараз ворог на східному фронті намагається виводити угрупування “Вагнера” і замінювати його регулярною армією. Однак росіяни тепер роблять спроби створити власний аналог групи Євгєнія Пригожина, тобто різними способами залучають воювати засуджених з місць позбавлення волі.

Міноборони формує ПВК
Відомо, що на базі російського міноборони формуються кілька ПВК, однією з таких є рота “Шторм-Z”. За повідомленнями Сергія Череватого, її уже бачили в боях на Лимано-Куп’янському напрямку.

Проте схему Пригожина їм повторити не вдається, адже його терористичне угрупування трималося на залякуваннях, зокрема смертною розправою, натомість регулярним військам не вдається встановити таку жорстку систему організації.

Там дійсно зараз фіксуються факти залишення позицій, дезертирство, фактори зловживання алкоголем і наркотиками, тобто дисциплінарне розбалансування відбувається,
– розповіла Маляр.

Заступниця міністра оборони України наголосила, що попри деморалізацію та невдачі, ворога не слід недооцінювати. Противник все ще має кількісну перевагу на фронті, росіяни не рахують втрати і не намагаються їх зменшити. До того ж у них досі є перевага в озброєнні. Тож, попри всі повідомлення, які не можуть не тішити, українцям не варто плекати ілюзій, що з цим ворогом легко боротися.

Російські окупанти відчайдушно прагнуть відновити боєздатність свого особового складу в Бахмуті. Вагнерівців намагаються замінити всім, що є.

Про це сказав речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий. За його словами, росіяни дещо перебільшили якість рот “Шторм Z”, яких перекидають під Бахмут замість бойовиків “Вагнера”.

“Це більш-менш боєздатні підрозділи, але їхня потужність дещо перебільшена. У такий короткий термін жодний новосформований підрозділ не можна вивести на пік форми”, – пояснив Череватий.

Натепер росіяни прагнуть доукомплектуватися, але без проведення мобілізації. Тому вони змушені притягувати до міста-фортеці всі можливі сили, які тільки мають. Зокрема, мовиться про:

  • різні добровольчі об’єднання;
  • ПВК різного типу (“Факел”, “Патріот”, “Ветеран”);
  • “Бойовий армійський резерв країни” (БАРС);
  • територіальні війська.

Головною атакувальною силою в Бахмуті були бойовики ПВК “Вагнера”, але вони зазнали колосальних втрат і тепер прагнуть відновитись. 25 травня стало відомо про їхній відхід з околиць міста-фортеці. Очільник найманців Євгєній Пригожин анонсував це ще на початку травня через “снарядний голод”.