Днями президент Америки провів свою першу прес-конференцію на цій посаді. Примітною є деталь, що під час неї глава Білого дому жодним словом не обмовився ні про Україну, ні про Росію. Однак, не слід поспішати роздувати із цього трагедію. Адже США і далі продовжує допомагати Україні грошима і не збирається знімати санкції з Росії, пише політолог Тарас Завгородній у своєму блозі.

“Потрібно розуміти, що для виборців Демократичної і Республіканської партій США Росія як пріоритет не існує. Відповідно, і Україна теж, хоча українці звикли думати, що весь Вашингтон не спить цілодобово і думає про те, як нам допомогти”, – зазначає експерт.

Він наголошує, що головним пріоритетом для США всеж залишається Китай – “зростаючий гегемон, який може кинути США реальний виклик у всіх напрямках”. Тому Росія для Америки виступатиме, як ще один важіль впливу на Китай і намагатиметься не допустити їх повноцінного союзу.

В принципі, американська зовнішня політика і до цього була спрямована на руйнування потенційної вісі “Берлін-Москва-Пекін”. Тому потрібно буде стежити за тим, що буде відбуватися далі. Зокрема, буде цікавою їх подальша поведінка по Північному потоку-2, бо ніяких реальних дій у цьому напрямку, незважаючи на гучні заяви Вашингтона, поки не спостерігається.

У зв’язку з цим мене особливо дратують крики про те, чому Байден не дзвонить Зеленському. Це схоже на поведінку чоловіка, який сидить на дивані, п’є пиво, чеше живіт, його кинула дружина і він просить її йому зателефонувати, замість того, щоб піднятися і зайнятися собою.

Тому і в цьому випадку мовчання Байдена про Україну не потрібно піднімати паніку. І замість того, щоб зациклюватися на США, розвивати відносини з іншими країнами і дотримуватися національних інтересів – тоді буде попит і дзвонити нам будуть всі. Тобто все, як у житті – якщо ми хочемо потрапити на їхні радари, то Україні потрібно проявляти активність, створювати альянси, які будуть просувати наші інтереси в світі і, зокрема, у Вашингтоні, точно так само, як це роблять усі країни світу, – підсумовує політолог.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.