Засновник російської приватної військової компанії «Вагнер» Євген Пригожин влаштував справжню істерику та заявив, що 10 травня виводить своїх найманців із Бахмута на Донеччині через «снарядний голод».

Заяву розповсюдила його пресслужба.

Свої позиції у місті «вагнерівці» мають намір передати підрозділам міністерства оборони росії.

«Я виводжу підрозділи ПВК «Вагнер» з Бахмута, тому що за відсутності боєприпасів вони приречені на безглузду загибель», – заявив Пригожин.

За його словами, залишки ПВК будуть відведені до тилових таборів, щоб «зализати рани».

Заступник директора Центру досліджень армії Михайло Самусь пояснив алармічні заяви Пригожина тим, що йому та усьому військовому керівництву Росії потрібно будь за що виконати політичну вимогу Владіміра Путіна.

Він зазначив, що в Росії сформувався особливий підхід до керування не тільки військами, а державою взагалі.

Насправді там зараз править одна людина – Владімір Путін. Він керує і так званою СВО, і економікою, і енергетикою. Він також ухвалює остаточне рішення про знищення української інфраструктури,– зазначив він 24 каналу.

Вся неадекватність ухвалених рішень пояснюється тим, що в Росії є тоталітарний, диктаторський режим, в якому не існує дискусії. А всі рішення ухвалюються наближеним до диктатора колом осіб. І ці рішення часто є неадаптованими до ситуації.

І тому коли зараз постає питання, як Росія буде протидіяти контрнаступу українських сил, то у них головна проблема не в обороні. Їхня головна проблема – взяти до 9 травня Бахмут,
– впевнений співрозмовник.

Самусь зауважив, що Пригожин істерить не просто так, адже він взяв на себе зобов’язання взяти Бахмут, але в результаті цього не виконав.

Росіяни зараз всі резерви кидають в Бахмут, що його захопити до цієї дати і виконати політичну вимогу Путіна,– підкреслив він.

Військовий експерт розповів, що фронт між Росією і Україною – близько 2 тисячі кілометрів. Українській армії вдалося перетворити оборону з 2 тисяч кілометрів на кілька ділянок фронту в Кремінній, Мар’їнці, Авдіївці, Бахмуті та Вугледарі з загальною сумою кілька десятків кілометрів. Росія на цих напрямках сконцентрувалась і поклала величезні ресурси.

“Українські воїни витримали скаженілі атаки ворога завдяки своєму героїзму і професіоналізму. І дозволили підготувати необхідні сили для проведення активних наступальних дій протягом весняно-літньої кампанії”, – наголосив Михайло Самусь.

Своєю чергою російсько-української війни, майор запасу ЗСУ, військовий експерт Олексій Гетьман зазначив, що українські захисники поки що тримають оборону на східних околицях Бахмуту.

Приїжджав туди командувач Сухопутних військ пан Сирський, подивився безпосередньо, що там відбувається, поспілкувався з військовослужбовцями, які захищають місто. І судячи з того, що стало зрозуміло, навряд чи ворогу вдасться до 9 травня захопити місто. І так само і після цієї дати,
– наголосив майор запасу ЗСУ.

Українським військовим поки що в Бахмуті вистачає сил та засобів для того, щоб тримати оборону.

“Ворог можливо буде підсилюватись на тому напрямку, але тільки в тому випадку, якщо буде знімати своїх військових з інших ділянок фронту і кидати на Бахмут. Бо в тилах в Росії в них немає поки що відповідних сил”, – впевнений співрозмовник.

На сьогодні на цьому напрямку зосереджено приблизно 25 тисяч російських військовослужбовців. З них приблизно 5 тисяч вагнерівців. В Бахмуті розташовано приблизно 60 танків, понад 400 одиниць важкої техніки, до 150 одиниць ствольної артилерії і приблизно 50 РСЗВ.

Це досить потужне угруповання, але воно не збільшується, а тільки зменшується. Поки що їм не вдалося захопити місто. А далі ситуація буде розвиватись на нашу користь,– підкреслив військовий експерт.

Він додав, що українські бійці робили невеличкі контрнаступальні дії на північ та південь від Бахмуту. На його думку, це не можна вважати контрнаступом, який ми всі очікуємо. Просто відбили деякі вогневі позиції, які ворог раніше захопив

“Віримо в те, що частина Бахмута залишиться під нашим контролем, і далі будемо його звільняти. А коли почнеться наш контрнаступ, то росіянам буде не до Бахмуту”, – наголосив Олексій Гетьман.