Нещодавно самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко висловив свій величезний страх про те, що він боїться бути ліквідований таким же чином, як і президент Ірану, що загинув в авіакатастрофі. І зараз в нього почалась істерика з приводу санкцій на літаки. Адже, ймовірно, він також може просто «випадково» розбитись на власному повітряному судні.

Політолог Дмитро Болкунець заявив про необхідність американських санкцій проти авіапарку Аляксандра Лукашенка, включаючи літак Boeing-767 (реєстраційний номер EW-001PB), Bombardier Challenger 850 (реєстраційний номер EW-301PJ), а також вертоліт (номер EW-001PH). Ця вимога виникла внаслідок нервової реакції Лукашенка на загибель президента Ірану Ібрагіма Раїсі у авіакатастрофі.

Згідно з висловленим політологом поглядом, причиною істерики Лукашенка є реакція Сполучених Штатів на цю трагедію, а саме — запровадження санкцій проти літаків та іншої авіаційної техніки, що належить диктатору. Він характеризує такі дії американської влади як «мерзенні» та «огидні», вважаючи, що це призвело до трагічної події.

Лукашенко закликає до очікування відповіді на ці санкції, обіцяючи, що «вони усі віруючі» і отримають «відповідь» за свої дії. Така позиція диктатора викликає занепокоєння серед політичних спостерігачів, які підкреслюють необхідність раціональної та конструктивної реакції на події міжнародного масштабу.

Зазначається, що суперечка між Лукашенком та США може далі погіршити стан суспільно-політичної ситуації та міжнародних відносин, і тому вирішення конфлікту потребує обережної та виваженої стратегії з обох сторін.