Президент Володимир Зеленський провів зустріч з міністром закордонних справ та міжнародного співробітництва Італійської Республіки Луїджі Ді Майо, який перебуває з офіційним візитом в Україні. Така інформація з’явилась на сайті Президента України.

Глава держави поінформував очільника МЗС Італії про безпекову ситуацію на Донбасі та вздовж українських кордонів. Він наголосив на важливості посилення подальшого міжнародного тиску на РФ, яка наразі відвела лише незначну частину сил і засобів від українських кордонів та продовжує блокувати прогрес у мирному врегулюванні.

«Дякую Італії за підтримку України в багатьох напрямках, передусім суверенітету й територіальної цілісності нашої країни», – наголосив Володимир Зеленський.

Зі свого боку Луїджі Ді Майо запевнив у повній підтримці з боку Італії суверенітету й територіальної цілісності України.

Відбувся обмін думками з актуальних питань порядку денного в контексті найближчих міжнародних заходів, зокрема самітів країн «Групи семи» (G7) і НАТО.

Володимир Зеленський зазначив, що реалізація проекту «Північний потік – 2» є насамперед безпековим викликом для України та Європи.

«В інтересах енергетичної безпеки Європи – не допустити запуску «Північного потоку – 2», – переконаний він.

Окрема увага під час зустрічі була приділена питанням євроатлантичної та європейської інтеграції України.

Володимир Зеленський наголосив на важливості для нашої держави отримання Плану дій щодо членства в НАТО й висловив сподівання на підтримку Італією зусиль України на шляху до Альянсу.

Президент зазначив, що Україна віддана проведенню реформ у межах виконання Угоди про асоціацію з ЄС, а чітка європейська перспектива буде додатковим стимулом для побудови успішної країни.

Сторони обговорили розвиток політичного діалогу на найвищому рівні, зокрема участь керівництва Італійської Республіки в інавгураційному саміті Кримської платформи та заходах з нагоди 30-ї річниці незалежності України.

Глава держави позитивно оцінив динамічний розвиток торговельно-економічної взаємодії між Україною та Італією.

«Маємо значний потенціал, щоб створити разом нові історії успіху в наших відносинах», – зауважив Володимир Зеленський.

Міністр закордонних справ Італії зазначив, що з приємністю відкрив разом з головою МЗС України Дмитром Кулебою Українсько-італійський бізнес-форум за участю низки представників провідних українських та італійських компаній.

«Ми бачимо, яких конкретних результатів вдалося разом досягти Італії та Україні, зважаючи на ті угоди, які було підписано», – сказав Луїджі Ді Майо.

Володимир Зеленський і голова МЗС Італійської Республіки також відзначили важливу роль, яку відіграє українська громада в Італії у зміцненні відносин між країнами.

Луїджі Ді Майо подякував Президенту України за надання важливої допомоги його країні під час боротьби з наслідками пандемії COVID-19 торік.

Володимир Зеленський наголосив на важливості міжлюдських зв’язків народів двох країн та зауважив необхідність вжиття заходів задля відновлення туризму.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо –https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.