Головним ініціатором санкцій є секретар РНБО Олексій Данілов.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на джерела.

У прес-службі Офісу президента повідомили, що рішення про застосування персональних санкцій приймалися відповідно до закону України “Про санкції” на основі пропозицій від Служби безпеки України.

Кілька співрозмовників видання стверджують, що Данілов за допомогою резонансних санкцій хоче посилити свою політичну вагу, зараз його аналітики займаються збором необхідних матеріалів та готують черговий список «жертв», на яких потрібно накласти обмеження.

Вони також визнають, що нерідко від РНБО надходять юридично “сирі” рішення, які ОП доводиться допрацьовувати.

Нагадаємо, починаючи з лютого на засіданнях РНБО було ухвалено санкції, які викликали значний резонанс у суспільстві.

23 березня президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про запровадження санкцій щодо російських силовиків та низки пропагандистських сайтів РФ.

На засіданні від 11 березня Радбез ухвалив рішення вивчити обставини голосування народних депутатів шостого скликання за «Харківські угоди» та, у разі підтвердження ознак державної зради, – порушити кримінальні справи за ст. 111 Кримінального кодексу України. Серед нардепів, які голосували тоді за ратифікацію угоди з РФ є низка медіавласників.

19 лютого РНБО України запровадила санкції проти народного депутата від «ОПЗЖ» Віктора Медведчука, його дружини Оксани Марченко та низки громадян України та РФ. Санкції введені за статтею «фінансування тероризму».

Крім того, на засіданні від 2 лютого РНБО схвалила рішення про запровадження санкцій проти народного депутата з фракції «ОПЗЖ» й соратника Віктора Медведчука Тараса Козака. Санкції, введені строком на п’ять років передбачають блокування телеканалів «112 Україна», NewsOne та ZiK, власником яких є Козак. 3 лютого канали пулу Козака почали відключати з етеру.