Відповідно до календарного плану шостої сесії Верховної Ради України ІХ скликання, з 2 до 5 листопада 2021 року Верховна Рада України працює у режимі пленарних засідань.

Головуючий, під час відкриття позачергового засідання повідомив, що воно проводиться на вимогу Президента України. Для участі у ньому зареєструвалося 250 народних депутатів.

Сьогодні, 2 листопада, Верховною Радою було підтримано передачу права скасовувати рішення центральних органів влади від ОАСК до Верховного суду. Документ в першому читанні підтримали 254 депутати. Про це відомо з посилання на засідання Ради 2 листопада, яке транслювалося на Youtube.

Раніше на сайті Верховної Ради в пояснювальній записці до законопроекту вже пояснювали, що Президентський законопроект №5067 про скорочення повноважень Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК) пропонує позбавити його права розглядати справи щодо оскарження нормативно-правових актів Кабміну, Нацбанку, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, повноваження яких поширюються на всю територію України.

Документом пропонується такі справи передати в підсудність Верховному Суду України як суду першої інстанції.

Згідно з документом, розгляд адміністративних справ щодо законності (крім конституційності) постанов та розпоряджень Кабінету міністрів здійснюється Верховним судом у складі колегії Касаційного адміністративного суду не менше ніж з п’яти суддів. Адміністративні справи щодо законності та відповідності правовим актам вищої юридичної сили нормативно-правових актів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, НБУ розглядаються Верховним судом у складі колегії Касаційного адміністративного суду не менше ніж з трьох суддів.

Відомо, що судом апеляційної інстанції у зазначених вище справах є Велика палата Верховного суду.