Першу лінію оборони противника на ділянці біля Роботиного ЗСУ вже пройшли, а основна лінія оборони починається за Новопрокопівкою.

Про це директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець розповів в ефірі одного українського телеканалу.

«Ми нарешті дочекалися офіційного повідомлення про звільнення Роботиного. Зараз окрім Роботиного бачимо у зведеннях Генштабу ЗСУ, що відбуваються подальші бойові дії на південь у напрямку Новопрокопівки та Очеретуватого. Українські захисники з одного боку розширюють цей плацдарм, який починається від Копані й завершується Новофедорівкою, а також здійснюють заходи з просуванням углиб території. Це просування не є простим, тому що основна лінія оборони противника починається за Новопрокопівкою», — зауважив військовий аналітик.

За словами експерта, у зоні Вербового наші війська впритул підійшли, навіть входять у спроби пробити основну лінію ворожої оборони, де починаються фортифікаційні споруди…

Сергій Згурець пояснив, що є передова лінія оборони та основна, дехто вважає і називає ці лінії оборони як перша та друга.

«І зараз виходимо до основної лінії оборони, або ж до другої. Основна лінія оборони, яка починається за Новопрокопівкою і тягнеться десь на 4 км в глибину, має значну кількість фортифікаційних споруд, дотів, дзотів, «зубів дракона». Також частково там заміновано, але мінування є іншим, з проходами для російських військ. За основною лінією оборони ворога, тобто за другою, починається провалля, бо там залишаються позиції окупантів для підрозділів забезпечення і таке інше. Важливо розуміти, що не «зуби дракона» обороняють ворожі фортифікаційні споруди, а особовий склад.  Побачимо, як швидко ворог буде перекидати залишки своїх резервів на цю основну лінію оборони, намагаючись максимально довго утримувати ділянку напроти Роботиного», — зазначив Згурець.

Експерт вважає, що стратегія виснаження противника і далі буде працювати з боку ЗСУ за рахунок активного використання артилерії.