Генерал Роберт Брігер, що стоїть на чолі Військового комітету ЄС, спрогнозував можливість розширення навчальної місії для українських військових після завершення війни. Він розглядає можливість перенесення таких навчань безпосередньо на територію України.

Німецьке видання «Welt» підтверджує, що аж до 30 тисяч українських військових уже пройшли навчання в рамках цієї місії з 2022 року. Це число вже у два рази перевищує вихідні плани.

Брігер звертає увагу на те, що Україна стикається з величезними викликами після завершення активних бойових дій. Один із основних викликів – масштабне розмінування. Генерал вбачає реальну можливість допомоги від ЄС у цій сфері, а також у розбудові військової культури, вдосконаленні стратегій національної оборони та роботі з новітнім озброєнням.

Додамо, що 17 країн-членів ЄС вже запропонували свої навчальні модулі для українських військових, проте основну роль у цьому процесі відіграють Німеччина та Польща.

Військовий комітет ЄС представляє за собою колектив начальників штабів збройних сил усіх 27 країн-членів союзу. Також важливо відзначити, що паралельно в Британії діє операція Interflex — спеціалізовані навчання для українських військових, зокрема морпіхів, в рамках співпраці з 10 союзницькими країнами.

Нагадуємо, вже 18 тисяч українських військових отримали підготовку у Великій Британії в рамках програми Операції Interflex.

Згідно із заявою Міністерства оборони Великої Британії, ця ініціатива, розпочата у червні 2022 року, має на меті надати українським військовим знання та навички для боротьби з протиправними агресорами в їхньому рідному країні. Програма Операції Interflex спрямована на підготовку добровольців до ефективних бойових дій, включаючи тактики виживання і боротьби з ворогом.