Анонімний представник Пентагону розповів, що США опрацьовують плани щодо забезпечення України постачаннями зброї на роки наперед.

Джерело з Міноборони США також зауважило – якщо росіяни думають, що зможуть вижити українців, їм треба переосмислити це.

Про це пише Financial Times.

За словами представника Пентагону, Вашингтон планує задовольнити потреби України “на місяці і роки наперед”, зокрема постачати додаткові системи берегової охорони і замістити радянські засоби протиповітряної оборони.

“Якщо росіяни думають, що зможуть вижити українців, їм треба переосмислити це, тому що ми вже повертаємося до того, аби думати про те, що потрібно українцям у майбутні місяці і роки”, – розповіло джерело видання.

Нагадаємо, президент Сполучених Штатів підписав наказ про виділення нового пакету допомоги для України на 400 мільйонів доларів.

Також, Сполучені Штати нададуть Україні ще 4 ракетні артилерійські системи HIMARS, а також особливі 155-міліметрові снаряди. Про новий пакет підтримки стало відомо 8 липня.

Президент США вже підписав указ про виділення додаткових 400 мільйонів доларів на таку потрібну нам військову допомогу. Текст ухвали вже оприлюднили на сайті Білого дому. Згодом у Пентагоні розповіли докладно, що буде в новому пакеті підтримки.

Очільник Штатів вказав не лише суму підтримки, а й кому надає повноваження розпоряджатися нею – держсекретарю країни. Він делегував свої повноваження відповідно до законодавства.

«400 мільйонів доларів США на предмети оборонного призначення та послуги Міністерства оборони, а також військову освіту та підготовку. Щоб надати допомогу Україні та ухвалити рішення, які необхідні для надходження цього пакету підтримки», – написав Джозеф Байден.

У Міністерстві оборони країни зазначили, що мовиться не про передачу коштів для закупівлі оснащення. Це сума, в яку оцінюють зброю, що зараз вилучається з військових складів США. Це вже 15 таке вилучення для підтримки України від серпня 2021 року.

Що містить новий пакет військової допомоги Україні від США

  • 4 високомобільні артилерійські ракетні системи HIMARS.
  • Додаткові боєприпаси для HIMARS.
  • 3 тактичні машини для евакуації техніки.
  • 155-міліметрові артилерійські боєприпаси.
  • Підривні боєприпаси.
  • Контрбатарейні системи.
  • Запчастини та інше обладнання.

У Пентагоні також підбили підсумки військової допомоги, яку вже надали захисникам України. Лише за два тижні вона вже сягнула 2,2 мільярда доларів. Загалом від початку правління адміністрації Байдена США виділили приблизно 8 мільярдів доларів на безпекову допомогу нашим воїнам.

Слід зауважити, що мовиться не лише про допомогу зброєю. Також оплачують навчання, які необхідні для роботи наших військових з оснащенням країн НАТО.

Додамо, що Джо Байден у п’ятницю подякував співробітникам Центрального розвідувального управління США за те, що вони попередили світ про плани президента Росії Володимира Путіна вторгнутися в Україну.

Пряма мова: “Саме завдяки неймовірній роботі наших професіоналів розвідки ми змогли попередити світ про плани Володимира Путіна в Україні”.

Байден привітав те, що назвав “тихою хоробрістю” американських шпигунів.

Розвіддані, зібрані ЦРУ, викрили плани Путіна і дозволили Вашингтону попередити інші країни про війну, сказав він.

“Викриття ігор Путіна пробило гігантську діру в маніпуляціях та дискредитувало його брехню про те, що ми робили в Україні”, – зазначив Байден.