Минулого тижня начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов оприлюднив через американські ЗМІ карту можливого вторгнення Росії. За даними Буданова, Росія може розпочати операцію у січні-лютому 2022 року.

Втім, не всі погоджуються з таким сценарієм подій. До прикладу, Голова аналітично-адвокаційної організації “Центр спільних дій” Олег Рибачук переконаний, що взимку Росія не нападе на Україну. Адже цьому, на думку українського політика, має передувати робота “п’ятої колони” на українській території. Саме про це забувати не слід.

У рамках проєкту “Барикади гідності”, голова аналітично-адвокаційної організації “Центр спільних дій” Олег Рибачук дав в інтерв’ю 24 каналу.

Рибачук зазначив, що саме Майдан дозволив зробити маргіналами тих політиків, які декларували прагнення союзу з Росією. Адже раніше українська влада “мала якось загравати з Москвою.”

“Ось це все змінилося з війною, з окупацією Криму, з війною на Донбасі. Українські військові колись не могли тиснути на гашетку, вони не уявляли собі це. Усі ці речі пройшли, у переважно більшої кількості українців в свідомості Росія – це ворог, який хоче нашої політичної смерті”,
– пояснив Рибачук.

Зараз політики, які просувають проросійську карту, корисні Путіну з організаційної точки зору. Вони “допомагають” створити внутрішній безлад в країні.

“Бо зараз, коли йде розмова, що цієї зими нападе Росія, то я в це не вірю. Це може бути тільки тоді, коли цьому буде передувати те, що було після студентського Майдану, коли дві тисячі “русо-турісто бритоголових” приїжджали і рвали українські прапори. Тобто, коли “п’ята колона” починає працювати тут”, – сказав політик.

Нагадаємо, Міністр оборони Олексій Резніков з трибуни парламенту повідомив, що біля українського кордону зібрались 94 тисяч російських військових. Він запевнив, що Збройні сили України дадуть відсіч Росії у разі наступу. Водночас він наголосив, що ескалація – лише ймовірний розвиток подій.

Резніков також не вірить у те, що Росія піде у наступ та захопить Україну. Про це міністр оборони заявив під час виступу у Верховній Раді 3 грудня.

Як міністр оборони я не маю права сіяти паніку. Я закликаю всіх – keep calm, будьте спокійні, зважені. Ми готові дати відсіч. Але якщо будемо панікувати, то програємо,
– наголосив Резніков.

Він підкреслив, що ми переможна нація й маємо переможні Збройні сили. Не варто бути в стані ейфорії, однак не слід і панікувати. “Ми усі ризики зважуємо на всіх рівнях”, – зауважив міністр.

Резніков запевнив, що реакція партнерів України буде дуже жорсткою на агресію Росії: “У нас є домовленість, що вони все робитимуть на випередження, а не потім. Кремлю це донесли досить артикульовано”.

Окрім того, в американському Держдепі зазначили, що глава Білого дому заявить про підтримку України.

Про це повідомив державний секретар США Ентоні Блінкен під час пресконференції. Байден, на думку Блінкена, запевнить Путіна у рішучості протистояти агресії проти України.

Держсекретар США Ентоні Блінкен у п’ятницю заявив, що розмова президентів США та РФ Джо Байдена і Володимира Путіна має пройти вже дуже скоро.

“Я очікую, що вони поговорять у найближчому майбутньому”, – сказав він, наголосивши при цьому на особливій важливості безпосередніх контактів лідерів двох країн.

“Я думаю, що коли вони будуть говорити, президент (Байден-ІФ) висловить… наше сильне бажання передбачуваності та стабільності у відносинах країн”, – зазначив він.

Водночас, за словами Блінкена, Байден заявить про рішучість Вашингтона “не як загрозу, а просто факт” рішуче протидіяти агресивним діям РФ і, зокрема, захищати територіальну цілісність і суверенітет України. Він пояснив, що йдеться не просто про Україну, а про захист ширшого принципу: не дозволяти силою змінювати кордони держав та дозволяти одній країні нав’язувати інший шлях розвитку.

“Якщо ще раз ми залишимо подібне безкарним, це загрожує ризиком підірвати весь міжнародний порядок, який є найкращим гарантом для миру, стабільності та можливості для людей досягати прогресу”, – резюмував Блінкен.