Володимир Зеленський прагне прискорити припинення війни на Донбасі. Тому президент України й запропонував Володимиру Путіну провести переговори.

Зеленський вважає, що прямий міжпрезидентський діалог – це важлива та обов’язкова можливість прискорити час, необхідний на рішення. Про це виданню “Інтерфакс-Україна” розповів радник Офісу Президента Михайло Подоляк.

“Тому що війна – це війна. Це трагедії конкретних людей. Зважаючи на це, президент України запропонував президенту Росії зустріч. Фактично, пропозиція була прийнята. А те, як зараз подають цей факт, є технічною стороною”, – зазначив Подоляк.

За його словами, “реальні теми переговорів, напевно, будуть безпосередньо узгоджені під час консультацій між Офісом Президента та адміністрацією президента Росії”. Однак питання припинення конфлікту на Донбасі також активно обговорюють у межах нормандського формату і Тристоронньої контактної групи.

“Тому що потрібно завжди орієнтуватися тільки на підсумкову суть процесів. Чи можна зупинити війну без переговорів? Безумовно, не можна”, – додав радник глави ОП.

Подоляк наголосив, що також неможливо вирішити конфлікт шляхом агресивної пропаганди. Крім того, перемовини щодо припинення війни без Росії як безпосереднього її учасника також неможливі.

Нагадаємо, напередодні Зеленський заявив про підготовку до зустрічі з президентом Росії та повідомив, що відповідне доручення дано керівнику його офісу Андрію Єрмаку.

“Мені здається, все йде до того, що ця зустріч відбудеться. Я справді запропонував (Путіну – ред.) і це чули – зустрітися на Донбасі. Президент Російської Федерації підтвердив намір зустрітися. Він запропонував це зробити у Москві. Я вже дав завдання керівнику Офісу президента Андрію Єрмаку, щоб він зв’язувався з Адміністрацією президента Путіна, щоб вони знайшли порозуміння, знайшли терміни та місце, де ми можемо зустрітися”, – сказав Зеленський, відповідаючи на запитання журналіста у понеділок.

Він зазначив, що “головне – у суті розмови, а місце та час є деталями”.

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що такий діалог може стосуватися лише проблематики двосторонніх відносин. “Тобто цей діалог не може здійснюватися виходячи з цілей пошуків врегулювання на південному сході України”, – сказав він.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.