Головнокомандувач Збройних сил Валерій Залужний повідомив, що українські військові 2 травня знищили два російських катери біля Зміїного, повідомляє  Залужний у Telegram.

 Сьогодні на світанку біля острова Зміїний було знищено два російські катери типу Раптор. Працює Байрактар, – зазначив він.

Зазначимо, що українські військові продовжують знищувати російську авіацію. Тільки за добу їм вдалося знищити 10 російських безпілотників “Орлан-10”.

Російський БПЛА “Орлан-10” зараз найпопулярніша мета підрозділів протиповітряної оборони Збройних Сил України. Адже вертольоти – взагалі рідкість, а літаки окупантів – уникають ближніх боїв з українськими винищувачами і намагаються не входити в зону ураження зенітних ракетних комплексів, повідомили в командуванні ЗС ЗСУ.

Переважно Авіація ворога діє поза повітряним простором України, або ж на тимчасово окупованій території, де противник суттєво наростив власні засоби ППО різних типів. Тож цілями українських захисників все частіше стають російські безпілотники Орлан-10, в основному ведуть повітряну розвідку і коригуючі вогонь артилерії окупантів, – йдеться в повідомленні.

Військові зазначили, що це російська розробка, проте практично нічого російського у “Орлан-10” немає, вся “начинка” – імпортна (США, Японія, Китай, Німеччина та ін.).

Орлан-10″ може виконувати різні завдання, скажімо, робити цілевказівку, бути ретранслятором або постановником перешкод. І він несе серйозну загрозу для наших військ. Мета не проста, малопомітна, втім, щодня українські захисники неба з різних засобів ураження вражають все більше цих БпЛА, – зазначили у командуванні ЗС ЗСУ.