Перша заступниця держсекретаря США Уенді Шерман заявила про певні “ознаки готовності до серйозних переговорів” Росії з Україною.

“Ми бачимо деякі ознаки готовності (Росії – ред.) до реальних, серйозних переговорів”, заявила Шерман в інтерв’ю Fox News.

Шерман стверджує, що цьому сприяв тиск Заходу на Москву.

Проте, зазначила заступник держсекретаря, наразі “ми маємо допомагати українцям усіма можливими способами”.

США мають чинити «величезний тиск на Володимира Путіна», щоб він змінив свої розрахунки та припинив цю війну, наголосила вона.

Четвертий раунд переговорів між Росією і Україною планують провести 14 березня.

Серед речей, які українці обговорюватимуть з РФ: припинення вогню, виведення військ, гарантії безпеки, «щоб подібні ситуації не повторювалися», компенсація від РФ за руйнування в Україні.

Попередні раунди переговорів між Україною і Росією не дали бажаних результатів. Росія намагалася поставити перед Україною неприпустимі умови.

Президент України готовий говорити з Володимиром Путіним прямо, будь-якої миті, але не піде на компроміс стосовно вимог Кремля щодо припинення війни.

Пропозиції України для переговорів з Росією стосовно війни вже підготовлено.

Про це сказав радник глави ОП Михайло Подоляк.

У своєму зверненні у твітері він пояснив, що відбувається у переговорному процесі між Україною та російськими окупантами.

Зокрема, російські агресори починають конструктивно розмовляти про припинення війни проти України. Ба більше, представники РФ вже говорять не ультимативно.

“Росія набагато більш адекватно зараз cприймає довколишній світ і набагато більш чутливо ставиться до тієї позиції України, яка доведена на полях боїв. І взагалі поведінки України з точки зору захисту своїх інтересів”, – пояснив Подоляк.

За його словами, пропозиції України “на столі” й вони – “дуже жорсткі”. Перш за все вони стосуються відведення військ і припинення вогню.

“Ми принципово не поступимося ні в яких позиціях. Росія вже це розуміє. Росія починає конструктивно розмовляти”, – додав Подоляк.