Усі громадяни Росії, які приїхали в Крим з порушенням міграційного законодавства України, муситимуть виїхати після деокупації півострова, а будь-які намагання Росії називати це депортацією є безпідставними. 

Постійна представниця Президента України в Криму Таміла Ташева заявила, що це принципова позиція і “по ній вже існують правові норми”. 

“Всі громадяни Росії, які незаконно приїхали на тимчасово окуповану територію, в Крим, з порушенням міграційного законодавства і умов перетину кордону, мають виїхати після звільнення території за межі Української держави, за межі Криму, бо вони незаконно там перебували,– заявила Таміла Ташева.

Вона також уточнила, чому незаконно: адже приїхали не через пункти пропуску “Каланчак”, “Чонгар” або “Чаплинка”, не робили запит до міграційних органів про можливість проживання там. За її словами, осіб, яким потрібно було отримувати посвідку на проживання на окупованій території та дозвіл на в’їзд іноземців на окуповану територію, налічується від 500 до 800 тисяч.

Про ніяку “депортацію кримчан” не йдеться: маніпуляції росії не пройдуть.

Ташева вказала на те, що Росія вже заявляє, ніби це буде “депортація кримчан”.

“Яких кримчан? Ідеться про громадян Росії, які не є кримчанами. Вони є особами, які тимчасово проживають на території Криму. Їхнє видворення – це абсолютно законний процес, – наголосила Ташева.

Усе просто: якщо громадянин будь-якої країни незаконно перетинає кордон, то до нього застосовують примусове видворення. “От і ми будемо його застосовувати”, – додала вона. Таміла Ташева зазначила, що виїхати доведеться навіть тим, хто не зміг через низку обставин дотриматися вимог міграційного законодавства України.

До слова, Генерал Бен Ходжес розповів, що наступ Збройних Сил України просувається в бік Херсона та Маріуполя. Обидві лінії зрештою направлені на Крим. Генерал пояснив, що наступ ЗСУ можна розглядати в межах однієї картини, де праве крило контрнаступу – в Херсоні, а ліве – в бік Маріуполя.

“Обидві ці лінії націлені зрештою на Крим. Крим – це приз. І я вірю, що Крим визволять до кінця наступного літа (2023 року)– заявив Бен Ходжес.

Генерал додав, що до того моменту українці будуть відтісняти російські сили та знищувати логістику росіян. Окрім того:

російський флот буде переховуватися навколо Криму, адже боїться наближення українських дронів чи протикорабельних ракет;

в України при цьому навіть немає флоту.

“Тобто це ще раз показує, наскільки все погано для росіян. Це, на мою думку, те, що чекає на нас попереду”, – пояснив генерал.

За його даними, критичним в цьому питанні є постачання британцями, американцями та німцями усього потрібного Україні. У серпні військово-політичний оглядач групи Інформаційний спротив Олександр Коваленко зауважив, що наразі повернути Крим контрнаступом або повітряним чи морським десантом неможливо.

Вже у вересні 2022 року ветеран війн в Афганістані та Іраку Бен Ходжес анонсував, що Крим буде українським вже наступного року. У той же період Володимир Зеленський розповів, що Україна робить все для повернення Криму. Зусиль докладають Збройні Сили України, наша розвідка та спеціальні служби.