На брифінгу 26 серпня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розповів, що з числа літаків, які повинні були вивозити українських громадян та іноземців з Афганістану, жоден не перебуває в чиємусь полоні чи під чиїмось контролем.

“Дійсно, організація евакуації з Афганістану – це найскладніша операція, з якою нам коли-небудь доводилося стикатися, тому що рівень викликів і динаміка ситуації там, в аеропорту Кабула, просто зашкалювали. Були погрози нашому літаку, але всі ми ці проблеми вирішили. Жоден літак, який повинен вивозити українських громадян або мав вивозити українських громадян і іноземців, не знаходиться в чиєму-небудь полоні, під чиїмось контролем”, – цитує міністра закордонних справ України “Інтерфакс-Україна”.

Нагадаємо, 24 серпня заступник міністра закордонних справ Євген Єнін заявив про те, що в аеропорту Кабула «минулої неділі наш літак захопили інші люди. Вони були озброєні, в тому числі вогнепальною зброєю. У вівторок у нас фактично вкрали літак».

“Це був один з робочих моментів. Євгеній про нього розказав, журналісти його підхопили, розкрутили, але як такого захоплення літака немає”, – наголосив міністр.

Внаслідок цього, в українському МЗС спростували інформацію про захоплення літака. У дипвідомстві заявили, що захоплених українських літаків в Кабулі або де-небудь немає.