Громадські активісти з “Східної правозахисної групи” стверджують, що з непідконтрольних Києву районів Донбасу йде відправка бойовиків в Білорусь для допомоги режиму Олександра Лукашенка.

 

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на Радіо Свобода.

“Рекрути повідомляють про точку дислокації, близькою до кордону Російської Федерації і Білорусі. Збір проводиться через бригаду “Привид” і місцеві військові комісаріати. Рекрути пропонують 30 000 рублів (400 доларів в перерахунку – ред) + добові і витрати на відрядження”, – повідомила активістка Віра Ястребова.

“На кордон Російської Федерації і Білорусі вирушили три автобуси з” добровольцями “з ОРДЛО. Два автобуси вирушили через КПВВ “Ізварине”, третій виїхав з міста Антрацит і попрямував через місто Новошахтинськ Ростовської області “, – зазначили в” Східній правозахисній групі “.

Представник омбудсмена України в Донецькій і Луганській областях Павло Лисянський після розмови з Вірою Ястребової розповів про вантажівках з людьми, які на одній із зупинок повідомили, що їдуть до Білорусі.

“Ви ж пам’ятаєте головне гасло Путіна і всієї російської дипломатії:” Нас там немає “, – зазначив він.

“Ми нічого тут не знаємо про якийсь перекидання звідти добровольців або недобровольцев. Це ні в якому разі не обговорюється і не стоїть на порядку денному. За “антимайданом”, то дуже цікаво, як влада тут, всередині країни, формує свій “антимайдан”. І цілком можливо, що взагалі відпаде актуальність якогось перекидання людей з “ЛНВ” та “ДНР”, – зазначила журналістка, автор книги “Білоруський Донбас” Катерина Андрєєва.

Нагадаємо, раніше Олександр Лукашенко, який виконує обов’язки президента Білорусі, заявив, що в телефонній розмові з Володимиром Путіним отримав від нього обіцянку про надання всебічної допомоги в разі такого запиту від Білорусі.

У Литві заявили, що російська допомога Білорусі буде означати вторгнення.

У Конгресі США також засудили російську пропозицію про військову допомогу Білорусі на тлі мирних протестів проти суперечливих президентських виборів.

До слова, сам екс-ватажок бойовиків так званої “ДНР” Ігор Гіркін (Стрєлков) запропонував президенту Республіки Білорусь Олександру Лукашенку попросити допомоги у “російських націоналістів”.

Він запропонував президенту Білорусі скористатися допомогою “величезного ресурсу” в Росії – націоналістичного руху.

“Ми готові боротися за Білорусь. Ідейно, що не за наказом, не за “бабки”, – сказав колишній ватажок бойовиків.

Гиркин не виключає ймовірність введення російських військ на територію Білорусі, проте не для розгону протестуючих, а для надання підтримки силовиків.

Він також додав, що в ньому тече “25% білоруської крові” і у нього є родичі в Білорусі.

Відзначимо, що в 2005 році Гиркин стажувався в Республіці Білорусь по лінії спецслужб.