Останніми днями російські війська не припиняють спроб наступу на Сході України. Однією з гарячих точок Донецького фронту вже тривалий час залишається Вугледар. 

Про це 24 Каналу розповів журналіст проєкту “Донбас.Реалії” Олександр Демченко.  
 
За його словами, Росія намагалася сконцентрувати біля Вугледара елітні підрозділи своєї армії. Зокрема, окупанти нагнали туди морської піхоти Тихоокеанського флоту Росії. 

“На цій ділянці ворог не має жодного успіху чи просування. Хоча Вугледар насправді – набагато менше місто, ніж Бахмут”, – сказав журналіст. 

За словами Демченка, з точки зору забудови Вугледар є великим скупченням багатоповерхівок. 

“Бахмут – це різноманітне місто. Там є і нова забудова, і одноповерховий приватний сектор, і будинки початку XX століття”, – розповів журналіст. 

Щодо Вугледара, то там сконцентровані багатоповерхівки, побудовані у 1960 – 1970 роках XX століття. 

Журналіст зазначив, що російські загарбники змогли просунутися лише на території на південний схід від міста. 

Там “сіра зона”, де розташовані присадибні ділянки, дачі. Туди намагаються прориватися російські окупанти. Якимось підрозділам вдається туди заходити, 
– розповів Демченко. 

Однак росіяни не можуть зайти в саме місто. Адже у Вугледарі забудову утримують українські військові. Вони знищують живу силу та техніку ворога, адже російських окупантів з висоти багатоповерхівок видно, як на долоні. 

“Насправді оці дачі та лісосмуги, які до них прилягають, стали своєрідним кладовищем морської піхоти Тихоокеанського флоту Росії”, – наголосив журналіст. 

За словами Демченка, якщо стояти в будинках на півдні Вугледара і дивитися далі на південь – туди, звідки наступають російські військові, то там відкривається величезний плацдарм степової місцевості. 

Ти перебуваєш на узвишші та бачиш вдалечінь на кілька кілометрів. Це ідеальна місцевість для оборони. І водночас дуже несприятлива для наступу, 
– розповів журналіст. 

Він додав, що російські військові зайшли у села Павлівка та Микільське неподалік від міста і змогли там закріпитися тільки тому, що ховаються за залишками забудови. 

“Якщо ж вони виходять у наступ на Вугледар, то одразу потрапляють під вогонь артилерії, мінометів, стрілецької зброї, протитанкових ракетних комплексів”, – сказав Демченко. 

У багатьох місцях під Вугледаром вже стоїть знищена техніка російських військ. Попри це, окупанти намагаються висуватися на ті ж самі позиції. Як тільки вони це роблять, ЗСУ знищують чергову порцію техніки ворога. 

Це вже пристрілені ділянки місцевості. Якою логікою керуються росіяни, незрозуміло, 
– зазначив Демченко. 

Журналіст додав, що дії загарбників під Вугледаром виглядають дуже дивно. Якщо під Бахмутом ворог зазнає великих втрат, аби просунутися хоча б на десяток метрів, то біля Вугледара росіяни взагалі ніяк не здатні посунути лінію фронту. Ворог лише марнує свою живу силу. 

Також нещодавно стало відомо, що російські війська змінили свою тактику в напрямку Вугледара. Як розповів спікер об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку, полковник  Олексій Дмитрашківський, окупанти припинили вночі атакувати позиції ЗСУ. Натомість відновлюють власні сили. 

“Якщо раніше вони вели штурмуючий вогонь і постійно працювали підрозділи ДРГ та штурмові групи, то сьогодні ж спостерігається дещо інша тактика. Окупанти вночі тепер намагаються відновлюватися та поповнювати свої резерви. Саме в цьому й полягає їхня нічна зміна тактики”, – підсумував він. 

За його словами, наразі на напрямку кількість штурмових дій коливається від двох до чотирьох. Також росіяни змінили тактику й у застосуванні авіації. 

“Натомість вдень ворог дуже потужно застосовує артилерію, лише за вчора на Донецькому напрямку противник використав її 223 рази. При цьому штурмових дій в районі Вугледару та Мар’їнки було 16”, – розповів Дмитрашківський.