У Києві у середу, 29 листопада, затримали чотирьох суддів Київського апеляційного суду. Їх підозрюють в отриманні хабара за рішення про відміну арешту майна у справі екс-керівника «Мотор-Січі» В’ячеслава Богуслаєва. Про це повідомили джерела у САП.

Мова йде про чотирьох суддів: Юрій Слива, Віктор Глиняний, Ігор Паленик та В’ячеслав Дзюбін.

Звернемо увагу, що один із затриманих суддів, а саме Віктор Глиняний, раніше брав участь у розгляді апеляції щодо зміни запобіжного заходу олігарху Ігорю Коломойському.

Так Глиняний очолював колегію суддів Київського апеляційного суду, яка 25 вересня розглядала скаргу Коломойського на обрання йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі майже 510 млн грн у справі щодо легалізації понад пів мільярда гривень ПриватБанку. В результаті розгляду Коломойського залишили під вартою, суд скаргу відхилив.

Згодом у пресслужбі НАБУ офіційно повідомили про викриття чотирьох суддів Київського апеляційного суду на одержанні неправомірної вигоди у розмірі 35 тис. дол. США за ухвалення «потрібного» рішення.

«Слідство встановило, що суддя Київського апеляційного суду запропонував одній зі сторін у справі задовольнити скаргу щодо скасування арешту майна приватного товариства. За це йому та трійці суддів у справі представник компанії мав надати неправомірну вигоду у розмірі 35 тис. дол. США.

Передача неправомірної вигоди відбулась 28 листопада. 10 тис. дол. США суддя-посередник залишив собі, а 25 тис. дол. США поклав у коробку з-під віскі для подальшої передачі колегам. Вони ж після отримання коштів розділили їх між собою», — йдеться в повідомленні.

Під час обшуків за місцем перебування та проживання суддів було вилучено кошти, надані як неправомірну вигоду. 

Нагадаємо, що Служба безпеки України передала до суду справу експрезидента «Мотор Січі» В’ячеслава Богуслаєва. Його активи на понад 12 млрд грн арештували, повідомили в СБУ.

«Служба безпеки спільно з Офісом Генерального прокурора завершила розслідування і передала до суду обвинувальний акт щодо експрезидента АТ «Мотор Січ» і директора Департаменту зовнішньоторговельної діяльності підприємства, які підозрюються в роботі на агресора. Крім того, у межах кримінального провадження накладено арешт на все майно обвинувачених на загальну суму понад 12 млрд у гривневому еквіваленті», – повідомили в українській спецслужбі.

Зокрема, арешт наклали на кошти, нерухомість та корпоративні права обох обвинувачених. Також арештували незаконно здобуте майно підозрюваних, яке ті оформили на своїх родичів за кордоном.

Обом обвинуваченим загрожує до 15 років тюрми з конфіскацією майна.

Нагадаємо, що у жовтні 2022 року було затримано колишнього власника та почесного президента підприємства “Мотор Січ” В’ячеслава Богуслаєва.

Його та керівника одного із департаментів Олега Дзюбу взяли під варту.

Обом фігурантам висунута підозра за двома статтями Кримінального кодексу України: 111-1 (колабораційна діяльність) та 111-2 (пособництво державі агресору).

За версією слідства, Богуслаєв продавав авіаційні двигуни до РФ, а з початком повномасштабної війни наказав сховати документи і розібрати вертольоти, щоб ним не могли скористатися українські військові.

У березні 2023 року контррозвідка та слідчі СБУ заявили про викриття нових фактів співпраці Богуслаєва з російськими пособниками у так званій «ДНР», яку він особисто фінансував через сплату «податків» та «зборів» у бюджет цього квазіутворення.

Згодом з’явилася інформація, що «Мотор Січ» під керівництвом Богуслаєва роками співпрацювала з підсанкційними іранськими фірмами, поставляючи їм товари подвійного призначення – двигуни АІ-9 та ТВ3-117. Ці компоненти використовують у невеликих транспортних літаках, а також бойових гелікоптерах, зокрема російських Ка-52.