Перемога України у війні з російським агресором стане перемогою для всієї Європи. Наша перемога залежить від того, як ми, українці, боремося зараз.

Своїми думками щодо війни, розв’язаної Росією, поділився колишній Спеціальний представник США у переговорах щодо України Курт Волкер. Він проаналізував ситуацію та наголосив, що необхідно зосередитися на майбутньому, – передає Financial Times.

За словами Курта Волкера, іноді вкрай непросто оцінити значення значних глобальних змін. Особливо в моменті. Адже аналіз, інстинкти та дії ґрунтуються на вже наявних знаннях. Через це ми схильні зосереджуватися на минулому, натомість терміново необхідно сконцентрувати увагу на майбутньому. Цим закликом він спробував пояснити те, що відбулося під час саміту НАТО у Вільнюсі.

Альянс дуже добре впорався з тим, що він вже вміє робити. Він підтвердив своє “залізне” зобов’язання захищати кожен дюйм своєї території, підтвердив ядерну стратегію НАТО, ухвалив оборонні плани для всіх регіонів альянсу, ще раз пообіцяв, що кожна країна-член витрачатиме на оборону щонайменше 2 відсотки ВВП, і розглянув широкий спектр проблем безпеки,
– наголосив Волкер.

Члени Альянсу пообіцяли, що зміцнять свій східний фланг. Таким чином вони відповідатимуть на агресію з боку Росії.

Водночас Курт Волкер назвав “найбільш позитивну і недостатньо висвітлену подію”. За його словами, мовиться про переорієнтацію Туреччини на решту своїх союзників з деяких критичних питань.

Власне, Реджеп Ердоган більше не перечить ратифікації членства Швеції в НАТО. Крім того, він висловився щодо прийняття України до Альянсу. Президент Туреччини також схвалив поставки Bayraktar в Україну. А ще він уклав угоду зі США, яка передбачає покупку F-16 Туреччиною.

Усі ці події свідчать про те, що НАТО є більш згуртованим і здатним захищати своїх членів, ніж це було впродовж багатьох років. Це позитивні результати,
– додав Волкер.

Але не все так просто. Колишній Спеціальний представник звернув увагу на те, що Альянс критикує Росію через вторгнення, а також продовжує надавати Україні зброю. Але, за словами Волкера, у НАТО, “здається, так і не зрозуміли, що означає вторгнення Москви для європейської безпеки”. Він переконаний, що воно змінило все.

Він звернув увагу на те, що раніше НАТО міг роками утримувати нових членів у позиції очікування. Альянс наполягав на проведенні реформ, а також зважував геополітичні наслідки кожного рішення, пов’язаного з розширенням.

“В умовах відносного миру в Європі можна було з упевненістю припустити, що та ж стратегія безпеки, яка використовувалася в минулому, спрацює і в майбутньому”, – зауважив він.

За його словами, наша держава більш спроможна у військовому плані, ніж більшість членів НАТО. І боронить Україна ті цінності, на яких Альянс і ґрунтується. Тим часом Росія напала, адже “прагне перемогти ці цінності”.

Якщо Київ застрягне в залі очікування НАТО, це дасть Путіну зелене світло для нового нападу,
– наголосив Волкер.

Він зазначає, що Україна, звичайно ж, спочатку повинна виграти війну. Волкер додав, що наша держава поступово це робить. Водночас Києву потрібно продовжувати наполягати на членстві в НАТО та прискоренні прийняття законодавства ЄС, необхідного для прийняття. За його словами, поза цими блоками в нашої держави немає майбутнього.

Наразі існує фундаментальна розбіжність між зобов’язаннями НАТО щодо безпеки та відмовою надати Україні чіткий шлях до членства. Цю розбіжність необхідно терміново усунути. Щоб уже наступного року нашу державу запросили до Альянсу.

В інакшому випадку складно уявити, що НАТО зможе захистити Європу без України. Особливо з урахуванням того, що Росія претендує на території країн, які входять до Альянсу, підкреслив Волкер.