Москва перекрила постачання нафти Угорщини через територію України, принизивши цим угорського лідера Віктора Орбана, вважає Лана Зеркаль.

Коли Путін відключив нафту Орбану, просто вказав на його справжнє місце. Зручна штучка господаря Кремля. Хоче попросить зробити брудну роботу. А захоче – змусить. Анекдот про зручну штучку і царівну-жабу переказувати не буду, але пошукайте, він доречний. Про це у своєму блозі у Facebook пише українська дипломат, радник міністра енергетики України Лана Зеркаль.

Коли Угорщина вибивала собі виняток із пакету санкцій на нафту, її попереджали, що це погано закінчиться. Мої перестороги Орбан сприйняв як загрозу і навіть вимагав гарантій проти “нещасного випадку”. Ось він (нещасний випадок –) і стався для Угорщини, Чехії та Словаччини, які залежать від постачання нафтопроводу. Вони це зможуть пережити, Європі є десь брати пальне. Але ми не повинні зловтішатися. Нам потрібно допомогти країні-наркоману, залежній від одного постачальника нафти, злізти з цієї голки.

Ми повинні розуміти, що угорці працюватимуть на Росію та Путіна безвідносно до того, чи роблять вони це із задоволенням чи з примусом. Приниження Орбана Путіна не турбує. Головне, щоб штучка кричала про шкоду санкцій. Правильним рішенням було сприяти диверсифікації поставок. І тут ми маємо що запропонувати. Ми маємо чудовий нафтопровід “Одеса-Броди”, поєднаний із “Дружбою”. Після перемоги та розблокування одеського порту ми зможемо наповнити його нафтою для “Дружби”. І тоді Угорщина матиме доступ до різних постачальників нафти. І зможе не залежати від путінських витівок. А ми, можливо, навіть станемо друзями з угорцями – підсумовує Зеркаль.

Нагадаємо, в останні роки Орбан часто критикує Європейський Союз, зокрема через його звинувачення в порушенні прав людини й верховенства права Будапештом. А також активно просуває проросійські наративи: до прикладу

Орбан заявив, що санкції не послабили Росію і решта світу не приєдналася до обмежувальних заходів, а тому Захід повинен припинити озброювати Україну і натомість працювати над мирним врегулюванням.

Орбан прямо заявив, що постачання артилерії дальньої дії “спровокували заяву міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова про анексію нових українських територій”.

Він також закликав зрозуміти позицію Росії щодо вимог гарантій безпеки.

Крім усього останнім приводом до напруження стали слова угорського прем’єра про “змішування рас” і “занепад Європи”, виголошені в межах “літнього університету Тушваньош” у курортному містечку Беїле Тушнад у Румунії. Вони негайно викликали обурення опозиційних партій і європейських політиків.

Водночас Виступаючи в Далласі , Орбан не згадав про свої скандальні заяви у Румунії про “змішані раси” в Європі, але сказав: “Християнський політик не може бути расистом”.
Угорський прем’єр також назвав тих, хто вважає його расистом або антисемітом, “просто ідіотами”.

“Я вже бачу завтрашні заголовки. Ультраправий європейський расист і антисеміт, троянський кінь Путіна, виступає з промовою на конференції консерваторів. Але я не хочу давати їм жодних ідей, вони найкраще знають, як писати фейкові новини”, – заявив Орбан.

Орбан розкритикував колишнього президента США Барака Обаму, мегадонора Демократичної партії Джорджа Сороса та “глобалістів”.

“Ми повинні повернути інституції у Вашингтоні та Брюсселі. Ми повинні координувати пересування наших військ, тому що перед нами стоїть спільний виклик. У вас є два роки, щоб підготуватися”, — додав він, очевидно маючи на увазі президентські вибори в США 2024 року.

Орбан викликав овації, коли зачитав угорську конституцію, яка визнає шлюб лише між чоловіком та жінкою.

“Менше гендерів і більше рейнджерів, менше дрег-квін і більше Чака Норріса”, — сказав він.