Директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express, військовий експерт Сергій Згурець розповів про те, яка користь нам буде з того, якщо ми отримаємо Patriot і чому варто РФ боятись цього.

Щодо кількості, то для прикриття столиці потрібно від двох батарей Patriot (батарея ЗРК складається з радара, пункту управління й до восьми пускових установок, кожна з яких має по чотири ракети). А загалом для України було б оптимально розмістити від десяти батарей. Це – середня необхідна кількість для прикриття низки напрямків, на яких може існувати загроза використання росіянами ракет С-400 або інших подібних зразків.
Втім, за логікою, виникає питання на кшталт того, чи варто дорогими закордонними ракетами збивати “Шахеди”. В цій ситуації російські ракети можуть нагадувати ті ж “Шахеди”, адже їхня кількість достатньо велика. Збивати їх ракетами Patriot за декілька мільйонів – не зовсім раціонально. Тож, думаю, зараз потрібно займатися оголошенням певного полювання на комплекси С-300 та С-400, які розташовуються в тих зонах, звідки росіяни можуть здійснювати пуски.

Так, ми, наприклад, вже суттєво зменшили кількість цих комплексів на півдні. Коли РФ підтягнула С-300 та С-400 для прикриття своїх військ на тому напрямку, а у нас з’явились протирадіолокаційні ракети американського виробництва HARM з літаками.

Я думаю, що ця практика має бути продовжена, проте масштаб застосування повинен бути поширений, власне, на всі території, звідки ці ракети можуть запускатися.