Деокупація Кінбурнської коси відбуватиметься під час звільнення усієї Херсонської області, заявив в ефірі національного телемарафону начальник Об’єднаного прес-центру сил оборони полковник Євген Єрін.

 

 

Звільняти Кінбурнську косу як окрему територію не зовсім доцільно, пояснив Єрін. “Чому? Тому що до Кінбурнської коси має бути сухопутний коридор. І тільки в такому разі це буде доцільно”, – зауважив представник ЗСУ.

Територія під вогневим контролем українських військових. “Але, враховуючи, що сухопутний коридор є поки що у противника, ворог має більший контроль над територією”, – додав Єрін.
Більше того, Бахмутський залишається пріоритетним для росіян. Це цеглина, яку їм дуже потрібно вибити.
Якщо вони цього не зроблять, далі в бік Покровська не просунуться. Про це сказав військовий експерт Роман Світан.
ПВК “Вагнер” не змогла виконати завдання. Саме тому командувачем призначили Валєрія Гєрасімова і почали виходити лінійні російські частини – певні види десантників, перший та другий корпуси квазіреспублік на Донбасі. Відтак Бахмут намагатимуться вибити здебільшого обходячи його. За словами Світана, північне охоплення Бахмуту, район Соледару, є найбільш безперспективним. Це може бути хибна ціль. З огляду на карту бойових дій, переконаний військовий експерт, росіянам значно вигідніше обходити Бахмут з Півдня. Звідти йде постачання військової амуніції.

Я думаю, вони будуть битися в районі Курдюмівки та Кліщіївки, намагатися вийти на Часів Яр або Костянтинівку. Ця розв’язка забезпечує, зокрема, і Краматорсько – Слов’янське угрупування,
– зауважив Світан.

Росіяни це чудово розуміють. Тому ми зараз бачимо інформаційно-психологічну операцію в районі Сєвєродонецька. Військовий експерт наголосив, що це відтягування сил та засобів, натомість основний удар в районі Бахмута буде завданий і вже завдається в районі Курдюмівки.
Ще один напрям, який цікавить росіян, це південь самого Донецька – район Мар’їнки та Вугледара. Світан пояснює: для того, щоб відтіснити наші війська з-під Донецька, їм потрібно вийти на Покровськ. А це вони можуть зробити або з-під Вугледара на Курахове, або з Новосілки на одну з основних трас, що з’єднує Дніпро з Донецьком.

“Ці напрямки зараз найбільш небезпечні в стратегічному плані”, – підсумував військовий експерт.

Керівник української розвідки Кирило Буданов заявив, що ЗСУ навесні 2023 року планують серйозний наступ. Водночас російські окупанти також активно готуються до наступальних дій.

Про це розповів військовий експерт Олег Жданов у стрімі на своєму ютуб-каналі. За його словами, зараз росіяни активно насичують фронт своїми військами.

Військовий експерт вважає, що такі дії ворога аж ніяк не завадять наступу Збройних Сил України.

Як тільки у нас буде готове угруповання військ для завдавання контрудару або контрнаступу, Генштаб ЗСУ почне контрнаступальну операцію,
– наголосив Жданов.

За його словами, для цього потрібно виконати одну важливу умову – зробити так, аби російська армія зазнала максимальних втрат. Збройні Сили України активно працюють у цьому напрямку. Зокрема, українські бійці знищують:

особовий склад;
техніку;
запаси озброєння окупантів.
Причому ЗСУ вражають місця базування російських військових та техніки навіть глибоко у тилу ворога. Відповідно, й усі спроби окупантів наситити лінію фронту новими підрозділами не мають особливого успіху.
Жданов додав, що ніхто не відкладатиме контрнаступ українських сил. Він зауважив, що Росія також не буде чекати.

Росія вже сьогодні намагається наступати. Росіяни почали наступ і зараз вже не можуть зупинитися. Вони намагаються нарощувати зусилля у наступальних діях, що лише призводить до більших втрат з їхнього боку,– сказав військовий експерт.