Збройні Сили України перебувають у хорошій позиції для початку контрнаступу. Водночас сухопутні сили Росії на сьогодні значно більші, ніж були на початку повномасштабного вторгнення. 

 
Про це заявив голова Європейського командування США генерал Крістофер Каволі. За його словами, росіяни зазнають шалених втрат на війні в Україні. 
 
Як розповів Каволі, ЗСУ наразі перебувають у “хорошій позиції” для контрнаступу проти російських військових. 

Згідно з моделюванням, яке ми дуже ретельно провели, українці перебувають у хорошій позиції, – сказав Каволі. 

За його словами, на сьогодні сухопутні сили Росії більші, ніж були на початку повномасштабного вторгнення, попри численні втрати у війні проти України. 

“Російські сухопутні сили були дещо дегенеровані через цей конфлікт, хоча сьогодні вони більші, ніж на початку конфлікту”, – наголосив генерал. 

До того ж Росія має низку варіантів. В окупантів є ще 1 000 винищувачів і винищувачів-бомбардувальників. 

Тож вони все ще використовують всю цю звичайну потужність, і змішують їх усі разом, – додав Каволі. 

Зазначимо, що очільниця пресцентру Сил оборони ОК “Південь” Наталія Гуменюк офіційно підтвердила, що контрнаступ Збройних сил України вже розпочався. За її словами, він вже йде невеликими, але впевненими кроками.  

Як стверджує Наталія Гуменюк, просто зараз українські захисники працюють над тим, що потужності та можливості ворога були мінімізовані. Вона звертає увагу на те, що саме в цьому полягає контрнаступ, який вже відбувається. 

 Тобто, в цьому якраз і полягає той самий контрнаступ, який всі чекають-чекають, коли ж вже почнеться, коли ж все можна знімати, коли можна показувати і викладати. А він тихесенько іде, такими невеличкими кроками, але впевненими. І йде він до того, що потужності ворога знищуються, зникають склади з боєприпасами, вибухають пункти зосередження техніки, прилітає в місця скупчення особового складу. І ось це, навіть не дуже організоване угруповання, стає зовсім розрізненим, – наголошує Наталія Гуменюк. Не можна також не згадати про те, що Гуменюк натякала на початок контрнаступу ЗСУ ще декілька днів тому. 24 квітня глава пресцентру Сил оборони ОК “Південь” заявила, що на той час “останніх 3 дні у нас дуже потужні результати бойової роботи”. 

За словами Наталії Гуменюк, на Південному напрямку продовжується робота по зачищенню передової смуги лівого берега Дніпра. Вона звертає увагу на те, що наразі у контрбатарейному режимі боротьби на Півдні вдається знищувати від 13 до 20 одиниць техніки за добу. Нашим захисникам вдається нищити: артилерійські установки, танки, автобронетехніку, засоби ППО ворога. Якщо вірити в нас і дати нам можливість попрацювати в тиші, ми обов’язково зробимо добрі новини,– сказала Гуменюк.  

Водночас в коментарі українським ЗМІ військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко пояснює: “У повідомленнях, що контрнаступ ЗСУ розпочався немає нічого дивного. Інша річ — хто і як саме це розуміє”. 

Дехто помилково вважає, що контрнаступ це щось окреме, нове. Але насправді це не так. За його словами, наш контрнаступ відбувається уже більше року, тобто він уже триває. А дата його старту — початок березня 2022-му. Саме тоді розпочалися контрнаступальні дії на північному плацдармі, які після успіху на Київщині, Чернігівщині та Сумщині просто перейшли в іншу фазу — операція з деокупації Харківщини та Херсонщини. 

“А протягом останніх шести місяців ми, знов таки, спостерігаємо за підготовкою чергової активної фази загального контрнаступу ЗСУ, який триває понад рік, – наголошує військовий експерт. – Ми постійно живемо в цих подіях, але по-різному їх розцінюємо. Особливо, якщо йдеться про цивільних”.