Останні заяви міністра оборони Росії Сергія Шойгу начебто про значні «бойові перемоги», мають політичну мету перед майбутніми президентськими виборами в Росії. Міністерство оборони РФ намагається перебільшити територіальні досягнення, яких насправді немає.

Про це повідомляє американський Інститут вивчення війни (ISW).

Зазначається, що 27 лютого Шойгу виступав в Міноборони Росії та повідомив про продовження зміцнення позицій на Авдіївському та Куп’янському напрямках. Він заявив, що російські війська вигнали українські війська з Ласточкиного та Сіверного та Побєди, і заявив, що російські сили захопили близько 327 квадратних кілометрів території з початку 2024 року.

У ISW розкрили Шойгу у брехні. Аналітики оцінюють, що з 1 січня 2024 року російські війська захопили лише близько 205 квадратних кілометрів, і Шойгу, ймовірно, навмисно перебільшив російські територіальні досягнення.

«Заяви Шойгу про захоплення Росією дуже маленьких населених пунктів обмеженого тактичного значення свідчить про те, що МО Росії намагається підкреслити навіть такі незначні досягнення, щоб представити образ російської армії, яка постійно просувається вперед. Усі три населені пункти, які Шойгу вирішив виділити, складаються з невеликих напівміських районів, які охоплюють кілька кварталів, тому захоплення цих населених пунктів російськими військами було дуже тактичним заходом», — вважають в ISW.

ISW додають, що Міноборони Росії, ймовірно, намагається використовувати нещодавні тактичні досягнення, щоб отримати позитивний інформаційний ефект перед президентськими виборами в березні 2024 року.

Також, варто додати, що російські окупаційні війська зараз намагатимуться закріпитися в Авдіївці і рухатися далі не будуть. Принаймні найближчим часом. Частину сил залишать у місті, а решту перекинуть на інший напрямок. Загарбники просуватимуться шляхом незначних тактичних здобутків, а не за допомогою ширших маневрів. Їм потрібні швидкі перемоги до президентських виборів у Росії.

Таку думку озвучив військовий експерт, майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман.

“Вони просуватися далі не будуть. Раніше вони вже розповідали, що Бахмут — це ключ усього Східного фронту, і що вони рухатимуться на північ, до Куп’янська, на південь — до Вугледара. Однак там вони й зупинилися досить надовго. Зараз тільки починаються якісь активні дії. Те ж саме буде з Авдіївкою. Я думаю, вони там закріпляться і рухатися далі точно не будуть. Принаймні найближчим часом. Приведуть свої сили до ладу, розберуться, що там залишилося. Частину перекинуть на інший якийсь напрямок”, — зазначив він.

Він також нагадав, що російські загарбники не приховували і раніше своїх намірів щодо захоплення міста Куп’янськ.

“Коли Путін сказав, що йде в президенти, це пройшло по їхніх пропагандистських каналах, було оголошено, що цілі — захопити до 15 березня Авдіївку і Куп’янськ, коли почнуться вибори. Думаю, що ці сили з Авдіївки, найімовірніше, будуть перекинуті на Куп’янський напрямок”, — сказав аналітик.

При цьому він не виключає, що росіяни можуть спробувати прорватися до міста Часів Яр на Бахмутському напрямку.

“ Їм треба швидкі перемоги. До 15 березня в них залишилося мало часу. І там, де є хоч якась надія, вони намагатимуться домогтися результатів”, — акцентував Гетьман.

Експерт вважає, що ворог зараз не буде проводити серйозні штурмові дії, які можуть розтягнутися на кілька місяців.

“Зараз вони цього робити точно не будуть, їм треба встигнути до 15 березня. А після виборів у них буде додаткова мобілізація. Вони намагатимуться продовжувати наступальні дії вже ближче до літа, коли призвуть, по суті, ще одну армію”, — резюмував Гетьман.