Юлія Тимошенко заявляла про незаконне переслідування, але потім сказала, що пробачила слідчих і прокурорів. То, можливо, все робили правильно?

Це зауважив начальник Управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк у ефірі програми FACE 2 FACE з Тетяною Даниленко на телеканалі ZIK.

Ведуча програми зауважила, що як Юлія Тимошенко, так і чинний Генпрокурор Юрій Луценко не поквиталися за те, що, можливо, незаконно відбували термін за гратами під час президентства Віктора Януковича. Але якщо Тимошенко була в опозиції, то Луценко мав усі важелі впливу, однак не застосував їх.

«Юлія Тимошенко заявляла про незаконне переслідування, але потім сказала, що пробачила слідчих і прокурорів. Потрібно, щоб були розставлені всі крапки над «і» – якщо були заяви про незаконне переслідування – а їх було дуже багато – то це потрібно розслідувати. Але якщо цього немає, то, можливо, все робили правильно?» – припустив Сергій Горбатюк.

Він наголосив, що подібні справи призвели правоохоронну систему і державу загалом до того, що в архівах Генеральної прокуратури є справи чи не на половину діючої еліти.

«Починаючи із 90-х років в архівах Генеральної прокуратури зустрічаєш такі прізвища, що інколи думаєш: якби ці справи були доведені до логічного завершення, то обличчя еліти України могло бути зовсім іншим, а розвиток країни пішов би в іншому напрямі», – визнав Сергій Горбатюк. 

Також, Горбатюк зазначив, що є підстави говорити, що заяви про «грузинських снайперів» на Майдані – це брехня, адже виклад тих обставин, які давали італійському журналісту, не співпадають із тими доказами, які зібрані в ході слідства і не відповідають слідчим експериментам.

Ведуча програми поцікавилась, чи історія з так званими «грузинськими снайперами» і факти, які почали з’являтися через декілька років, не нагадують певну міфотворчість, пан Горбатюк сказав, що будь-яка інформація, не дивлячись на ознаки міфотворчості, пропаганди чи намагання вплинути, перевіряється для того, щоб на доказах показати, чи відповідає вона дійсності.

«Інформація стосовно «грузинських снайперів» після того, як вона вперше вийшла на італійському телебаченні, була взята до уваги. Однак до сьогоднішнього дня люди, які про це заявили, не допитані, не дивлячись на те, що була інформація від адвокатів підсудних «беркутівців», що вони знаходяться у Вірменії. Тобто слідчий направляв клопотання в Італію, а потім у Вірменію, і на сьогоднішній день кажуть, що вони начебто знаходяться в Білорусі», – зазначив Горбатюк.

За його словами, люди, які так емоційно розповідали про вчинення злочину, дотепер не знайшли способу сконтактуватися зі слідчими.

У нас вже є підстави говорити, що ті пояснення, які вони дали журналістам, не відповідають фактичним обставинам справи.