Український наступ стартував, ЗСУ проводять окремі операції. Про це в ефірі італійського телеканалу Rai 1 заявив радник глави Офісу президента Михайло Подоляк:

“Контрнаступ йде вже кілька днів, ця війна розтягнута на 1,5 тисячі км вздовж кордону, але окремі операції вже розпочато”.

Цілком можливо, що незабаром синьо-жовтий прапор майорітиме над дедалі більшою кількістю звільнених територій України.

За словами Подоляк, зброю, яку передав Захід, Україна не використовуватиме проти території РФ, проте застосовуватиме такі озброєння щодо російських окупантів для звільнення захоплених Криму та Донбасу.

“Ми не хочемо вдарити по території Росії, ми будемо використовувати ту зброю, яку ви нам дали, щоб знищити позиції РФ на територіях, які окупувала Москва, включаючи Донбас і Крим”, – пояснив Подоляк.

Також радник глави ОП розповів, що в України вже є танки Leopard, далекобійні ракети Storm Shadow і протиракетні системи, які дали Франція та Італія.

Крім того, Київ чекає на винищувачі F-16.

“F-16 нарешті дозволять нам закрити повітряний простір. Парадокс: якби ми їх мали рік тому, війна б вже закінчилася”, – підкреслив Михайло Подоляк.

А тим часом воювати окупантам скоро буде просто ніким.

Справа в тому, що дані про втрати російських окупаційних військ у Бахмуті заглушили “будь-який позитивний ефект від захоплення міста” і стали домінуючими в інформаційному просторі країни-агресора РФ. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни за 24 травня.

Ватажок ПВК “Вагнера” Євген Пригожин в інтерв’ю російському політтехнологу Костянтину Долгову 23 травня заявив, що під час боїв за Бахмут “Вагнер” втратив 10 тисяч завербованих з числа засуджених і 10 тисяч кадровиків ПВК.

За словами Пригожина, всього “Вагнер” завербував 50 тисяч ув’язнених, 20 відсотків з них загинули.

Після слів Пригожина російські військові блогери швидко підхопили повідомлення про втрати, тим самим змістивши загальну російську дискусію від обговорення важливості захоплення Бахмута до посилення суперечок навколо повідомлень про втрати. З’явилися заяви, що ці втрати насправді можуть бути значно більшими, ніж оприлюднені.

“Змістивши розмову в бік заявлених втрат “Вагнера”, Пригожин значною мірою домігся успіху в подальшому позбавленні МО РФ можливості стверджувати про інформаційну перемогу в Бахмуті та, ймовірно, продовжить визначати і вести розмову про Бахмут і надалі, але ціною висвітлення величезних втрат, які зазнали його власні війська заради незначної вигоди”, – зазначають аналітики.

На думку експертів, Пригожин, ймовірно, використовує свою підвищену популярність після захоплення Бахмута, щоб посилити атаки на російський військовий істеблішмент і еліти. Також він, ймовірно, примножує свої спроби затвердитися в ролі російського тоталітарного діяча, який може досягти військової перемоги в Україні.

Екс-офіцер КДБ СРСР і Служби зовнішньої розвідки РФ, експерт із міжнародних відносин і спецслужб Сергій Жирнов заявив, що власник ПВК “Вагнер” Євген Пригожин опинився у патовій ситуації в Бахмуті Донецької області. З одного боку, він не може там залишитися, а з іншого – не може піти.

“Якщо він піде, то його вб’ють, а якщо він залишиться, то почнеться український контрнаступ, і всі втечуть, і зокрема і Пригожин. Тобто він буде вже не переможцем, не загарбником Бахмута, про який урочисто прозвітував Путіну і отримав його подяку, а він буде серед тих частин, які відступатимуть перед обличчям українського контрнаступу”, – пояснив Жирнов в ефірі телеканалу FREEДОМ.

Він наголосив, що Пригожин це розуміє, і тому закладав для себе можливість піти ще напередодні 9 травня. Щоправда, робив він це “у набагато більш скандальному варіанті”.

“Вимагав снаряди, говорив, що якщо не дасте снарядів, то 10 травня (одразу після свята, на якому Путін чогось там зазвичай говорить, надуває щоки) Пригожин погрожував піти з позицій, що є, до речі, зрадою батьківщини і дезертирством на полі бою, за що передбачається розстріл. Цього нічого не сталося, але він усіх готував”, – пригадав експерт.

За словами колишнього розвідника, історія зі снарядним голодом у ПВК “Вагнер” була надуманою, оскільки українська сторона неодноразово підтверджувала, що жодної нестачі боєприпасів у російської сторони не було.

“Був снарядний голод порівняно з минулим роком. Торік витрата російської сторони була 50 тисяч снарядів на день, а цьогоріч приблизно 10-15 тисяч, у 4-5 разів менше. Але нічого спеціального щодо Пригожина це не означало. Це була просто відмазка. І в нього зараз патова ситуація: піти він не може, тому що інакше він буде переможеним, а якщо він піде, то він стане переможеним, тому що його можуть убити”, – резюмував Жирнов.