Після майже 1,5 місячного затишшя щодо справи по Валерію Залужному, сьогодні його все ж офіційно затвердили на посаді посла України у Великій Британії. Про це повідомив Петро Андрющенко у своєму телеграм-каналі.

Пишуть, що генерал отримав агреман від британського уряду на своє призначення послом у Лондоні.

Як відомо, станом на зараз Залужний, проходить підготовку до дипломатичної роботи, він уже пройшов усі перевірки в Міністерстві закордонних справ і зараз формує команду нового посольства.

Нагадаємо, що 7 березня 2024 року Президент Володимир Зеленський погодив кандидатуру Валерія Залужного на посаду посла України у Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії.

Залужний ідеально підходить на роль посла, бо крім бездоганного іміджу, має ще й військовий фах та точно знає на власному досвіді, що потрібно українському війську. Тож тепер перемовини про передачу Україні зброї від Британії стануть більш предметними і, можливо, успішнішими. До того ж Залужний у грудні 2020-го закінчив магістеріум Острозької академії за спеціальністю «Міжнародні відносини». Президент Зеленський шукав саме такого посла.

Як повідомлялося, рішення відправити у відставку головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного було ухвалено через низку причин. Одна з них – потреба у перегляді тактики дій. Про це заявляв радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк. Зеленський заявив, що звільнення Валерія Залужного та ключового керівництва ЗСУ – це перезавантаження, перебудова та зміна менеджменту військового командування.