За даними видання The New York Times, американські кошти допоможуть Україні поповнити запаси по двом ключовим напрямкам: артилерійські снаряди та зенітні боєприпаси. Ця допомога, яка скоро має надійти від США, може суттєво вплинути на хід подій в регіоні.

Нові артилерійські снаряди та ППО почнуть надходити до України вже за кілька днів після того, як відповідний законопроект стане законом. Загальна сума допомоги у 60 мільярдів доларів дозволить купити зброю на декілька місяців вперед. Частина цієї допомоги буде спрямована на навчання.

Це фінансування допоможе вирішити ще один український дефіцит — кадровий, дозволивши військовим швидше підготувати новобранців до служби передової. Воно також допоможе навчити українські війська користуватися деякими сучасними видами озброєнь, які раніше отримували від західних союзників, включаючи танки Abrams і винищувачі F-16. Щойно допомога почне надходити, Україна швидше за все почне використовувати її на Східному фронті, де Росія нещодавно взяла Авдіївку. Це може зупинити недавнє просування російської армії та запобігти більш масштабному наступу. Деякі аналітики побоюються, що Україні, яка не має достатніх запасів, буде важко захистити сільську місцевість навколо Харкова і території, що залишилися, уздовж чорноморського узбережжя.

«Отримавши додаткову допомогу, Україна, ймовірно, зможе зміцнити оборону та зберегти найважливіші міста», — говорить Джуліан Барнс, який займається питаннями розвідки та національної безпеки.

Якщо все піде за планом, Україна може розпочати наступальну кампанію у 2025 році, з метою повернення контролю над територіями на Сході та Південному Сході країни. Однією з важливих цілей є вбити клин між російськими володіннями у східній частині Донбасу та Кримом.

Водночас, деякі критики пакету допомоги стверджують, що він навіть не зможе повністю зупинити наступ Росії.

Сенатор Джей Ді Венс, республіканець зі штату Огайо, каже, що американське виробництво зараз не може йти в ногу з російським виробництвом зброї. Для Росії конфлікт має більшого значення, ніж для Заходу, і Москва виділяє на нього більше ресурсів, стверджують ці критики.

У виданні йдеться, що найбільш реалістичний сценарій для України — це, певно, не повернення до довоєнних кордонів. Країна буде меншою, але вона зможе зберегти більшу частину території, а потім інтегруватися до Європи економічно та стратегічно. Це набагато краще, ніж повна поразка. 

Як відомо, Україна не може погодитись на мир, якщо ми не вийдемо на наші законні кордони, але для цього нам потрібна підтримка з боку країн-союзників. Якщо не зупинити ворога зараз на українській землі, то миру в найближчі роки не буде, про це заявляли більшість світових лідерів.

Тим часом військовослужбовець Збройних Сил України Євген Ієвлєв закликає до стриманості у заявах про контрнаступ Сил оборони, згадавши звільнення Харківщини.

Щодо заяв про контрнаступ у 2025 році, якщо Україна переживе цей рік, Ієвлєв сказав: «Я вважаю, що цього разу про нього не треба говорити взагалі. Він повинен пройти, на мою думку, так само, як колись пройшло звільнення Харківщини, коли командири отримували письмові або цифрові накази про свої дії за 20 хвилин до того, як розпочиналися ці дії. Оце професійність, і вона дала свої результати, а не так, як президент не так давно заявляв, що плани нашого контрнаступу лежали в Кремлі на наступний день після їх створення», — написав військовослужбовець.

Боєць ЗСУ, який перебуває на Горлівському напрямку, наголосив, що найперше, про що потрібно думати, так це зброя для оборони.