Президент Володимир Зеленський надіслав записку прем’єр-міністру Канади Джастіну Трюдо, дружина якого захворіла на коронавірус

Про це повідомив посол України в Канаді Андрій Шевченко у Facebook.

“Полетів через океан промінь підтримки… Мав приємність передати цю теплу записку зі словами підтримки від Володимира Зеленського та Олени Зеленської до Джастіна Трюдо та Софі Грегуар-Трюдо.

Цей вчинок викликав схвалення українців, та приємно вразив прем’єр – міністра Канади.

Окрім того, Зеленський симолічно відповів критикам, які вчора критикували президента за те, що він забув про День Добровольця.

Президент України Володимир Зеленський у своєму зверненні привітав співвітчизників з Днем українського добровольця.

“Ми відзначаємо День українського добровольця. Це день справжніх патріотів, які у вирішальний час стали на захист незалежності, суверенітету й територіальної цілісності України.

Вкрай важливим для нас є збереження світлої пам’яті про героїв-добровольців, адже доки жива пам’ять про тих, хто зробив перший мужній крок на захист України в тяжкий для неї час, хто віддав найцінніше – своє життя, доти не згасне воля до боротьби за наше майбутнє, майбутнє наших дітей.

Завдяки самовідданості й героїзму, продемонстрованим воїнами-добровольцями у боях із російським агресором, добровольчий рух назавжди ввійшов в історію України й надалі залишатиметься підтвердженням волелюбності українського народу та незламності його духу.

Я підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання статусу та соціальних гарантій окремим особам із числа учасників антитерористичної операції», який Верховна Рада України ухвалила 4 грудня минулого року.

Законом передбачено надання статусу учасників бойових дій добровольцям, які захищали та захищають територіальну цілісність України й виконували та виконують бойові завдання в районі проведення антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил. Радий, що перші посвідчення учасника бойових дій уже отримали наші герої-добровольці.

Я щиро вдячний за те, що й сьогодні багато хто з вас, набувши безцінного досвіду, продовжує виконувати бойові завдання на сході Батьківщини у складі оновленого українського війська.

Звертаюся до Кабінету Міністрів України з проханням активізувати роботу щодо створення Меморіалу українських героїв та Національного меморіального комплексу для почесного вшанування загиблих під час бойових дій на сході України. Прошу також опрацювати питання заснування відомчої нагороди для відзначення учасників добровольчого руху.

Україна має гідно вшановувати добровольців, які повернулися з фронту. Слава нашим добровольцям! Слава Україні!”