Росіяни будуть намагатися зрізати наш плацдарм в районі села Роботине, але зараз ситуація на нашому боці, тож плацдарм залишиться в руках ЗСУ і може навіть розширитись.

Про це розповів військовий експерт Олег Жданов.

Він зауважив, що ми зараз знаходимося в обороні, а ворогу треба наступати. Тому у нас є всі шанси для утримання плацдарму.

«А далі подивимося, як вони зможуть нарощувати зусилля, оскільки стратегічного резерву, який можна було б перекинути з глибини рф — не існує як такого. Є поточне постачання особового складу для поповнення втрат, але це не резерв. І ворог сьогодні вже змушений перекидати частини з одного напрямку на інший. Тож це говорить про те, що ворог навряд-чи зможе зрізати цей плацдарм», — каже експерт.

До того ж, російські окупанти продовжують наступальні дії на важливих напрямках фронту — Куп’янському, Авдіївському та Запорізькому. А щоб не дати Генштабу можливість перекидати частини з північного кордону, окупанти постійно тероризують нашу територію диверсійно-розвідувальними групами.

Також, ворог намагається використовувати погодні умови, щоб якомога більше дратувати нас і показувати свої наміри проникнення на нашу територію. Головна мета цих ДРГ на Слобожанському і Сіверському напрямках — не дати можливості нашому командуванню зняти хоч одну частину чи підрозділ і перекинути на інші оперативні напрямки. Тому ворог цілком логічно посилює диверсійну діяльність, щоб унеможливити перекидання наших військ.

«Для росіян ця ділянка фронту важлива насамперед станцією Куп’янськ-вузловий, розташованою на лівому березі річки Оскіл. Це транспортна магістраль з російських Валуйок в сторону Донецької області. І через те, що ми контролюємо залізницю, їм сьогодні доводиться набагато південніше завозити техніку і озброєння і везти її здебільшого автомобільною технікою, що росіян вкрай не влаштовує. Тому ми тримаємо оборону, щоб не дати ворогу вийти на річку Оскіл. До того ж, там така місцевість, що не розгуляєшся. Там горбиста територія, плюс багато лісосмуг, тому широким фронтом там в атаки не походиш», — зауважує Олег Жданов.

Разом з тим, експерт каже, що з певних політичних причин ми не наносимо вогневі удари по перевалочній базі Валуйки на території рф. 

«На тактичній глибині наша артилерія наносить вогневе ураження по місцях зосередження військ та техніки і накопичення боєприпасів. А от масованих ударів по оперативній глибині на цьому напрямку ми не наносимо. Найбільш прикро те, що людського ресурсу у росіян може вистачити. Вони можуть закидати нас тілами і нам просто може не вистачити боєкомплекту, щоб знищувати таку кількість ворога», — вважає військовий експерт.

До того ж, наголошує він, на деяких ділянках ситуація критична, особливо в плані спроб оточення Авдіївки. Але у нас є шанси втримати місто і не дати противнику почати вуличні бої.

«Для нас сама Авдіївка досі вигідна тим, що ми знищуємо великі сили регулярної армії рф. І чим більше знищується регулярних військ, тим більшим стає відсоток мобілізованих в інших частинах. А їх навченість і бойовий потенціал набагато менші, ніж у регулярних частин», — підкреслює Жданов.

Щодо запорізького фронту, то на сьогоднішній день тут найважча ситуація.

«Навіть люди не можуть пересуватися нормально через дощі і плюсову температуру. Техніка на цій ділянці зараз не ходить взагалі», — підсумовує військовий експерт.