Екс-президент Петро Порошенко почав переписувати бізнес на старшого сина Олексія.

31 жовтня Олексій Порошенко став кінцевим бенефіціаром в “Центрально-європейській кондитерській компанії”, власником якої аж до останнього часу був Петро Порошенко. Інформація про зміну в структурі власності ЦЕКК є в базі даних Opendatabot.

Так, за станом на 4 листопада власниками “Центрально-європейської кондитерської компанії” були ROSHEN EUROPE B.V. (Засновник, 85%), ПАТ “Закритий недоверифікований венчурний корпоративний інвестфонд” Кондітерінвест “(13%). Кінцевий бенефіціар (контролер) останнього з часткою 85% – Олексій Петрович Порошенко.

Він здійснює свій вплив через юридичних осіб CEE Confectionery Investments Limited, Roshen Europe B. V. и Roshen Group S. a.r.l.

Петро Порошенко, який раніше був власником істотної частки і кінцевим бенефіціаром, тепер числиться як “колишній власник”. “Колишнім” став також В’ячеслав Москалевський, який раніше входив в список засновників “Кондитерінвеста”. На кондитерському ринку він відомий як президент корпорації “Рошен”.

І буквально недавно на зустрічі з журналістами він повідомив, що ніяких змін в структурі власності компанії не відбулося. Також раніше він розповідав, що після виборів Петро Порошенко не займається своїми бізнес-активами.

У структурі власності компаній, де ЦЕКК є співзасновником – “Рошен де люкс”, “КК Рошен”, “Рошен-Волинь”, “Рошен Світ” також відбуваються зміни – кінцевим бенефіціарним власником стає Олексій Порошенко.

Так, за даними Єдиного держреєстру юросіб, фізосіб-підприємців та громадських формувань, кінцевим бенефіціаром “Рошен де люкс” (Одеська область) вказано Порошенка Олексія Петровича, якому належить 85%.

Раніше, за інформацією Opendatabot, в “Рошен де люкс” Москалевський і Петро Порошенко значилися як “власники істотної участі”, а Петро Порошенко – і як бенефіціарний власник. При цьому Петро Порошенко залишається бенефіціаром Київської та Вінницької кондитерської фабрик, бісквітного комплексу “Рошен” та Вінницького молочного заводу.

Експерти вже припустили, що Порошенко почав переписувати бізнес на сина, щоб перестрахуватися. На сьогоднішній день ДБР розслідує кілька справ за участю екс-президента. І в їх рамках вже арештована частина майна Порошенка, в тому числі, вже, нібито проданого, зокрема, заводу “Кузня на Рибальському”.

І, цілком можливо, будуть і нові арешти.

Втім, за словами глави адвокатської компанії “Кравець і партнери” Ростислава Кравця, цей крок з юридичної точки зору абсолютно нічого не гарантує екс-президенту.

“Син Петра Порошенка і він сам є пов’язаними особами. Тому, переписавши на сина активи, він жодним чином не захистить їх від конфіскації. Але, на мою думку, сам факт, що він намагається це зробити, свідчить про його невпевненість у лінії захисту в тих кримінальних справах, які сьогодні в роботі у ДБР “, – говорить Кравець.

Також, за його словами, чинне законодавство дозволяє накласти арешт і передати активи Порошенка АРМА.

На думку Кравця, існують всі підстави для внесення активів Порошенка до списку санкцій, так як у вересні його кондитерська фабрика “Рошен” в Липецьку виплатила податків і штрафів в російський бюджет на суму 361,5 млн гривень. Виплати були проведені на основі постанови Арбітражного суду Липецької області.

Як пояснив адвокат Олександр Гур’єв, “вся сума податків і штрафів в розмірі 361,5 млн руб повністю виплачена. Невиплата їх могла б спричинити блокування рахунків Липецької кондитерської фабрики і повну нездатність підприємства розраховуватися за поставлене тепло, газ, воду та інші енергоресурси”.

Також, за словами Кравця, переписавши бізнес-активи на сина, Петро Порошенко тим самим підтвердив, що його обіцянки продати бізнес через сліпий траст – міф для українців.

“Не можна змінювати власника компанії, поки Ротшильди шукають покупця”, – іронізує Кравець.