Володимир Путін вкотре хоче здобути певні успіхи на фронті, щоб підзаробити собі рейтингів на майбутніх виборах, однак ціна цих мізерних здобутків примушує росіян до думки, що владі навпаки треба закінчувати війну.

Російський лідер не змінив свою мету й хоче повністю захопити Донецьку та Луганську області. Про це українському каналу розповів генерал армії у відставці, екскерівник Служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж, додавши, що саме з «виборами» пов’язаний наказ очільника Кремля провести низку наступальних операцій на різних напрямках.

На даний момент існує загроза для декількох ключових позицій, зокрема Куп’янськ, Сватове, Кремінна, Лиман і Бахмут. Окупанти також хочуть продовжити наступ в районі Авдіївки з метою повного захоплення Донеччини.

Зрозуміло, що ворог рухатиметься у бік Роботиного, в напрямку Запоріжжя, щоб не дати нам тримати фланги, особливо там, де ми пройшли мінні поля, «зуби дракона» і три російські укріпрайони. Таке завдання стоїть перед виборами, – зауважив Микола Маломуж.

Зараз активно формується імідж Володимира Путіна перед виборами. З урахуванням значних втрат, які понесла Росія у війні, суспільство виявляє не дуже піднесений настрій. Очільник Кремля, посилюючи наступ, сподівається підняти дух населення. У той час, коли Україна продовжує завдавати значних втрат в техніці та живій силі в протистоянні ворогові.

Україна справді відступила на деяких ділянках, але мовиться про невеликі населені пункти, поля і лісосмуги. Проте ЗСУ виконують одне зі стратегічних завдань – максимально знищують резерви противника. Щобільше, з деяких ділянок навіть вдається вибити росіян.

За словами експерта, в області Роботиного склалася надзвичайно складна ситуація. Противник передбачив плани України щодо операції з перекриття східного логістичного коридору для запорізького та херсонського угруповань росіян. Цей коридор важливий для переміщення значної частини боєприпасів, техніки, вогневих засобів і живої сили противника.

Через Керченський міст йде тільки 1/3 всього постачання. Тому для росіян критично важливо захопити ці населені пункти. Щодо логістики, то Україна далекобійними засобами, ракетними системи повністю дістає до залізниці, шляхів сполучення в напрямку Роботиного й далі до Токмака, – підкреслив генерал армії у відставці.

На ці напрямки росіяни кинули додаткові спецпідрозділи. Україна їх знищує, завдає контрударів. Також важливо проводити неочікувані операції, бити з флангів і з тилу. Має бути комплекс дій, щоб не дати можливості окупантам провести наступ на Роботине.

Росія активно перекидає на фронт спецпідрозділи та штурмові бригади, що вимагає від України посилення оборонних позицій. Ймовірно, українське командування розглядає можливість зміни тактики або навіть стратегії, як заявив Олександр Сирський, коли обійняв нову посаду. З отриманням нової зброї та техніки Україна матиме можливість планувати стратегічні операції для звільнення власних територій.

Треба діяти нестандартно, тобто не тільки фронтова оборона, але й рейди, удари з флангів, які будуть неочікуваними для ворога. Це його дезорієнтує та не дозволить провести заплановані операції, – додав Маломуж.

Наприклад, під час оборони Авдіївки певні удари з тилу та флангів могли б у перспективі змінити ситуацію. Такі дії під силу для бійців ССО, але, можливо, для їхнього виконання просто не вистачило засобів. Залишається сподіватися, що отримавши зброю, Україна зможе їх реалізувати.