Польща сама собі вирішила викопати непролазну яму, виставивши пропозиції закрити кордон. Такими рішеннями вона всеодно не зможе шантажувати Україну, адже наша влада продемонструвала що готова діяти жорстко, аби досягти бажаного.

Від прем’єр-міністра Польщі Дональда Туска прозвучала заява про те, що, мовляв, торгівля з Україною буде припинена, а кордони будуть повністю закриті. Однак такий сценарій малоймовірний, оскільки подібний крок принесе Польщі значні збитки.

Про це повідомив член Комітету Верховної Ради з аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук в інтерв’ю одному каналу. Він додав, що польський експорт до України становить майже 12 мільярдів євро. Поляки не зможуть знайти заміну для експорту газу, будівельних матеріалів, молочних продуктів та інших товарів.

 «Польща не є окремою державою. Вона має дотримуватися доктрин Європейського союзу. Ті ж дотації для сільського господарства та багато іншого йде до них з Брюсселя», – підкреслив Дмитро Соломчук.

Протягом 2023 року сільськогосподарська продукція з України переважно транзитом проходить через Польщу. Товари доставляються залізницею або автомобільним транспортом, потім перевантажуються у польських портах і відправляються далі. Цей транзитний процес приносить полякам значні прибутки.

 «Мовиться про сотні мільйонів євро, щобільше у них створені тисячі робочих місць для української логістики. Варто згадати, що до 24 лютого логістика залізницею сільськогосподарської продукції у Польщі взагалі не була розвинута. За два роки, транзитуючи нашу продукцію, вони заробили немалі кошти, які вклали у власну ж модернізацію», – наголосив Соломчук.

Тож прийняття подібних рішень призведе ні до чого кращого, а, скоріш за все, до можливої кризи в Польщі.