У звіті Американського Інституту дослідження війни показують, що саме дії партизанів не дають росіянам окупувати Південь. 

Український герой та партизан Володимир Жемчугов, на рахунку якого більше 30 вдалих операцій з підриву мостів та залізничних шляхів, у інтерв’ю «Главкому» розповів чи дійсно повстанці настільки важливі під час війни.

«Я не вважаю сьогоднішній партизанський рух такою великою силою. Поки це ще тільки починається. Але я бачу, якими темпами розвивається, і впевнений, що десь за півроку партизанський рух паралізує життєдіяльність російської армії», – зауважив Жемчугов.

Крім того, він навів улюблений приклад з історії, коли дії партизанського руху повністю змінили хід війни. Йдеться про англійську службу спеціальних операцій.

«Під час Другої світової вони розробляли дуже хороші, класно продумані плани саме по партизанським операціям: як знищувати окупантів, як створювати для них проблеми. Керуючись такими інструкціями один партизанський загін за місяць зможе паралізувати окупаційні війська і тим самим створити умови для прориву фронту і просування визвольної армії», – поділився Жемчугов.

Раніше повідомлялося, що у Маріуполі працюють партизани, окупанти шаленіють. Спротив населення окупантам у Маріуполі повільно, але набирає обертів. Про це повідомив радник мера Маріуполя Петро Андрющенко у Telegram. 

«При в’їзді з Запорізької області в Маріуполь навіть ті, хто вже пройшов фільтрацію, підлягають додатковому допиту ФСБ. По Маріупольському району йде хвиля обшуків та перевірок, на наступному тижні переходять до міста», – розповів Андрющенко.