У Москві різко підвищилися ціни на ухилення від армійського призову. Це рішення було прийняте через відчутне небажання багатьох росіян йти на війну. Основною причиною відмови є потенційні втрати з боку Російської Федерації.

Річ у тому, що чоловіки усвідомлюють, який ризик їх чекає навіть після першого кроку на території України, тому максимально стараються втекти з фронту. Про масове дезертирство, думаєм, нікому не відкриємо Америку — в армії РФ це просто жесть-проблема, а не рідкість.

Вартість отримання військового квитка на чорному ринку в Москві зросла до 10 тисяч євро або 1 мільйона російських рублів. Порівняно з минулим роком, ціна збільшилася вдвічі, повідомляють інсайдери видання Baza.

За даними телеграм-каналу, це сталося через посилення перевірок призовників, оскільки все більше москвичів представляють медичні довідки з однаковими діагнозами: серцева недостатність та проблеми з травленням. Раніше призовників проходили комісію лише у своїх військкоматах, а тепер їх відправляють також до комісаріату на вулиці Яблочкова, де лікарі можуть накладати додаткові перевірки.

Отримати військовий квиток стало набагато складніше через ці перевірки, і це призвело до різкого підвищення цін на чорному ринку. Проте, навіть за такі гроші, немає гарантії, що людину не заберуть до армії.

Деякі призовники намагаються заощадити та купують лише медичні діагнози за 600-700 тисяч російських рублів, але тоді вони повинні вирішувати питання з військкоматом самостійно. Також через посилені перевірки в столиці більше не діє схема фіктивної служби, коли люди ходили до частини як у пансіонат, проте в Підмосков’ї така послуга все ще існує і коштує 5 мільйонів російських рублів.

Вартість військового квитка може зрости ще більше, якщо влада оголосить нову хвилю мобілізації. Проте, зауважимо, що ті, хто вже служать, не можуть отримати військовий квиток на чорному ринку, оскільки вони проходять перевірки у військових шпиталях, де ситуація вже дещо відрізняється від тих, що на чорному ринку. Так що лишаються два варіанта — полон і життя, або фронт і могила.