Російські військові відмовляються проводити штурм плацдарму у Кринках. Деталі розповіли у Збройних Силах України.

Сили оборони продовжують утримувати плацдарм на лівому березі Херсонської області в районі населеного пункту Кринки.

«Робота зі зміцнення, укріплення і перспективах розширення плацдарму триває. Не зважаючи на те, що ворог не припиняє штурмів. Протягом минулої доби спромігся на 5 атак. І це більш-менш сталий коефіцієнт – 4-5 штурмів на добу – це те, що вони проводять досить регулярно. Але успіху не мають», – розповіла в ефірі телемарафону керівниця об’єднаного прес-центру Оперативного командування «Південь» Наталія Гуменюк.

Також вона додала, що під час штурмів ворог уже давно не застосовує броньовану техніку, користується лише піхотними штурмовими групами.

«Вони продовжують вишукувати варіанти проведення ротації для того, щоб підтягувати на цей напрямок нові підрозділи, не обізнані в ситуації. Адже повторно застосовувати в штурмах тих, хто звідти дивом повернувся – вони не можуть. У них дуже низький морально-психологічний стан, у того контингенту, який вже зустрівся з нашими та зрозумів, чия земля на лівобережжі», – сказала Гуменюк.

Речниця ОК «Південь» додала, що РФ регулярно штурмує українські позиції на цьому напрямку, зокрема й для того, щоб не дати можливості Силам оборони розширювати плацдарм.

«Результатів від цих штурмів ворог не має. Має втрати і зараз зосереджений над формуванням нових штурмових підрозділів. Тому, відбуваються такий день бабака щоденно – вихід на штурми, втрати і формування нових підрозділів», – сказала вона.

В той же час росіяни намагаються захопити Часів Яр. Російські окупанти перекидали окремі підрозділи з Лиманського напрямку для посилення наступу в бік Часового Яру. Про це повідомив речник Нацгвардії України Руслан Музичук.

За його словами, ситуація біля Часового Яру динамічна.

«З боку Сил оборони проводиться постійна робота для того, щоб утримувати всі ділянки й не допустити удару з флангів відносно Часового Яру. Ми спостерігаємо, що противник перекидає на цей напрямок резерви, сили та засоби для того, щоб досягти успіху й просунутись далі по лінії фронту. Звісно, що Сили оборони знаходяться у вигідніший позиції. Зокрема, щодо укріплень й самого розташування Часового Яру», — розповів він.

Музичук вважає, що росіяни будуть намагатись отримати хоч якусь перемогу в Часовому Яру, адже Путіну треба чимось похвалитись перед своїми громадянами.

«Ми спостерігаємо на окремих ділянках певне зменшення штурмових дій противника. Ворог перекидав з Лиманського напрямку резерви до Часового Яру, щоб посилити наступальні дії. Це є свідченням того, що Часів Яр дуже важливий для противника. Тому вони будуть намагатись всіма силами отримати тут хоч якусь перемогу», — пояснив він.

Загалом, протягом минулої доби російські окупанти понад 100 разів намагалися прорвати позиції Сил оборони України на різних напрямках. Найбільша кількість штурмів фіксується на Бахмутському та Новопавлівському напрямках.

На думку експертів з Інституту вивчення війни, російський наступ може стати серйозною проблемою для ЗСУ, якщо Київ не отримає вчасну підтримку від США. Зараз окупанти використовують дефіцит українських ресурсів.

Згідно з Інститутом вивчення війни, американська допомога є вирішальною для здатності Сил оборони відстояти себе від нинішніх і майбутніх російських наступальних операцій, які передбачається розпочати наприкінці весни і влітку цього року.

У звіті нагадали заяву начальника ГУР Кирила Буданова, що українські війська готуються до відбиття майбутнього великого російського наступу, який очікується наприкінці травня або на початку червня. За його оцінкою, це буде «катастрофічно складно» без військової підтримки Заходу.