Назріває страшний скандал. Зеленський такого точно не стерпить. Уже минуло майже сім років після окупації Росією українського Криму, але розслідування з цього питання триває, а влада країни домагається покарання всіх винних за “здачу без бою” півострова окупантам.

Під час щорічного послання до Верховної Ради, яке відбулося кілька днів тому, президент України Володимир Зеленський закликав правоохоронців справедливо покарати всіх тих, “хто без бою віддав” Крим окупантам.

Але з ним не погодився глава МВС Арсен Аваков. Напередодні на Київському безпековому форумі міністр підняв кримське питання і заявив, що українська сторона зробила “все, що могла”, щоб запобігти окупації Криму в 2014 році і захистити себе.

Він вважає риторику Зеленського неприйнятною, так як без серйозного розбору ситуації ще рано робити висновки і публічно дискутувати на тему Криму.

“Я розрізняю політичну риторику і факти. А факти того часу говорили про те, що Україна має межу своїх можливостей і сил, щоб йти на ті чи інші кроки. І виходячи з цього слід оцінювати той час.

І вважаю, що такі речі не є предметом публічних дебатів, а є предметом серйозного розбору ситуації. І після цього серйозного розбору можна буде зробити висновки: що могли, не могли. Вважаю, що тоді українці зробили все, що могли, захищаючи себе “, — відповів Аваков Зеленському.

Глава МВС також вважає, що риторика, яка використовується політиками під час передвиборної кампанії, тільки загострює існуючі проблеми.

“Тому коли ми один з одним сперечаємося і намагаємося один одного вколоти болючіше, і в риториці використовувати часом неприпустимі прийоми, ми повинні знати, що ми тим самим послаблюємо себе”, — зазначив Аваков.

Відзначимо, що президент України неодноразово заявляв, що “ті, хто без бою віддав Крим, мають нести відповідальність. Я хочу, щоб у всім стало зрозуміло: питання не в помсті, питання у справедливості. Суспільству потрібні відповіді, і це стосується не лише цього питання. Їх у людей дійсно накопичились тисячі. Відсутність відповідей і справедливості призводить до втрати довіри”, – сказав Зеленський.

Президент звернувся до українців і запевнив, що влада робить все можливе, щоб побудувати країну, яка зможе давати відсіч ворогу, і пообіцяв, що всі, хто без бою подарував частину українських територій, будуть свідчити, а не читати проповіді про патріотизм.

Тоді ж Зеленський пообіцяв українцям, що окуповані території України повернуться в країну, яку вони не впізнають, “країну, яка буде першою в Європі за людським щастям, а не тільки за розміром територій, хоча ні своє щастя, ні свої території нікому не віддасть”.