У четвер, 20 січня, президент України Володимир Зеленський прибув з візитом до Польщі.

Як інформує ОПУ, президент республіки Польща Анджей Дуда прийматиме українського колегу у державній резиденції «Вісла».

Поїздка Зеленського триватиме 2 дні. Із польським колегою обговорять загрози з боку Росії.

“Глави держав проведуть низку зустрічей у форматі віч-на-віч та у широкому складі. Також обговорять увесь спектр важливих для обох країн питань і спільних викликів”, – повідомили у Офісі Президента.

В установі вкотре наголосили, що основною темою для обговорення залишається питання безпеки.

Раніше у Польщі заявили, що збільшуватимуть активність у відносинах з Україною.

19 січня деескалацію ситуації на кордонах України Зеленський також обговорив з держсекретарем США, який прибув з робочим візитом до України. У ході зустрічі держсекретар США запевнив, що надія на світ все ще є, незважаючи на те, що кількість військ на кордоні з Україною збільшується.

На зустрічі сторони також обговорили підсумки переговорів, проведених дипломатами США та НАТО протягом останнього тижня, а також ті кроки, які Україна та її західні партнери можуть зробити, щоб знизити ризики агресії Кремля. Про це Блінкен та Зеленський заявили за підсумками першої частини запланованих переговорів.

Держсекретар США сказав, що незважаючи на нарощування кількості російських військ вздовж українського кордону, існує можливість, за якої керівництво РФ обере мирний шлях, щоб знизити міжнародну напруженість. Володимир Зеленський додав, що підтримка з боку США має для України велике значення.

За словами голови Держдепу США, сила України, США та ЄС залежить від єдності. Тож, як зауважив Блінкен, мета Росії – створити розкол між країнами.

“Однак ми не можемо дозволити це зробити. Українці, ми повинні діяти спільно і посилити цю єдність. Адже вона є найбільш важливою зараз”, – підсумував Блінкен.

Зеленський також відзначив роботу американської розвідки в Україні. Водночас він наголосив, що “деякі речі ми знаємо глибше про свою державу”.

“Хочеться проговорити деякі деталі, тому що розвідка у вас прекрасна, але ви далеко за океаном, а ми тут на місці. Я думаю, деякі речі ми знаємо трошки глибше про свою державу”, – сказав Володимир Зеленський.