Міністр фінансів Сергій Марченко розкритикував публічні заяви «слуг народу» про його звільнення і вважає, що закиди пов’язані із заміною керівника Дежмитслужби Ігоря Муратова. Глава Мінфіну наголосив, що відставки не боїться, а головні задачі на посту уже виконав.

 

Про це повідомляє UA.NEWS з посиланням на інтерв’ю Сергія Марченка виданню «Цензор.нет».

Урядовець зазначив, що президент і прем’єр-міністр не мають до нього претензій, а новий глава митниці уже показав позитивні результати попри саботаж. Також Марченко назвав причини звільнення Муратова і прокоментував роботу чиновника часів Януковича – а нині глави Одеської митниці. Усе інтерв’ю за хвилину.

Заяви Арахамії, Корнієнка, Стефанчука і Гетманцева про плани звільнити Марченка – «істерія» і «провокативна комунікація». Нардепи від «Слуги народу» жодного разу не озвучили свої претензії особисто, хоча нагод для цього було багато. Міністр «не чув жодного слова, яке б змусило думати про відставку від прем’єра чи президента Зеленського». Марченко готовий відзвітуватись перед парламентом і підтримує фахову дискусію.

«Вважаю неприйнятним, коли міністра намагаються «підвісити» напередодні подання до парламенту проекту бюджету. Мовляв: влаштуємо йому прочуханку, аби він краще чув деякі прохання».

Марченко готовий піти у відставку, адже «значну частину взятих зобов’язань вже виконав. Тому нині точно не триматиметься за посаду”. Йдеться зокрема про забезпечення видатків і доходів держбюджету та виконання зобов’язань перед зовнішніми кредиторами.

«Саме усунення Муратова з посади керівника Держмитниці активувало проти мене інформаційну агресію». Однак призначення людини не з митниці – Павловського уже «дає позитивний результат». Зокрема, середньоденні надходження зросли на 20%.

«Це при тому, що перші два дні митна система саботувала роботу». Також на митниці запустили обов’язкову оцінку кваліфікації та доброчесності посадовців. «Атестацію проходитиме весь особовий склад митниці, всі керівники». Без атестації людина не зможе працювати у ДМС.

Муратова главі Мінфіну ніхто не нав’язував, його кандидатуру порадив заступник Марченка (куратор митного напрямку). Тоді було важливо, щоб у нового очільника митниці не було політичного бекграунду, зв’язків з контрабандою і платежами і «чутливими» митними процесами. «Я шукав Верещагіна, який вважався настільки «нічийним», що міг би очолити ДМС».

В.о глави митної служби Муратова звільнили, бо він не упорався із ключовим завданням – системними змінами на митниці, хоча і забезпечив 100% надходжень. Марченко вважає, що за Муратова реформа митниці гальмувалась саботувалась.

«У митниці більше струшували повітря, аніж впроваджували зміни». Мінфін очікував перехід митниці до єдиної юрособи, ротацію митних змін, діяльність Координаційно-моніторингової митниці, Таргетинг-центру, боротьби з контрабандою. Ще одна претензія до Муратова – він не впровадив механізм ротації митників на митних постах за рандомним принципом. Також викликає здивування, що план надходжень виконувався «точно на 100%. Не більше і не менше».

Призначення чиновника часів Януковича Дениса Пудрика в Одеську митницю ініціював в.о глави ДМС Павловський, а Марченко погодив.

«Для мене як міністра головний маркер «кейса Пудрика» – його тест на профпридатність. Він має без розкачки забезпечити виконання фінансових показників», а його доходами та декларацією нехай займається НАЗК. Марченко не вважає, що має звільнити Пудрика, через статки чи родинні зв’язки (його тесть став радником президента). Якщо проти чиновника немає кримінальних справ чи претензій правоохоронців – «нехай працює».

Марченко обговорював із Зеленським та главою Офісу президента Єрмаком проблеми на митниці, але «з приводу кадрів – жодного разу». «Президента цікавить, щоб митниця виконувала план, щоб історії із заниженням митної вартості, конкуренції між митницями відійшли в минуле, щоб були зрушення у боротьбі з контрабандою». Зеленський як глава держави має право цікавитись ситуацією на митниці та вимагати рішення проблем. «Ефективна робота митниці – це питання національної безпеки».