Мрії Путіна про захоплення територій в межах адмінкордонів Луганської та Донецької областей тухнуть на очах?

Військовий аналітик Олексій Гетьман висловив припущення, що російські окупанти спробують просунутися на Східному напрямку фронту в бік міста Костянтинівка Донецької області, на Запорізькому — неподалік від селища Роботине, а також на Куп’янському напрямку, оскільки саме місто Куп’янськ має стратегічне значення для загарбників як логістичний центр, однак спробують — не означає успішно захоплять. На ворога чекає сюрприз.

Аналітик нагадав, що коли російські війська захоплювали місто Авдіївка, це мало політичний підтекст — дати змогу провести «вибори» президента Російської Федерації.

“Також вони заявляли не раз про дії на Куп’янсько-Лиманському напрямку — хотіли вийти на річку Оскіл, можливо, на Куп’янськ, Куп’янськ-Вузловий. Вони про це говорили відкрито на своїх пропагандистських каналах, щоб підігнати “перемоги” до 15-17 березня, коли в Росії відбуватиметься голосування за Путіна”, — зазначив спікер.

З військового погляду, каже Гетьман, для російських військ було б найбільш логічно просуватися на Костянтинівку.

“Усі знають, що Костянтинівка — це серйозна залізнична станція, залізничний вузол. І якщо вони змогли б її не тільки вогнем контролювати, а захопити — це було б для загарбників успіхом”, — сказав Гетьман.

Експерт вважає, що другим напрямком, який наразі становить загрозу, є район селища Роботине у Запорізькій області.

“Їм треба обов’язково намагатися відсунути українські війська якомога далі від Токмака. Тому що Токмак — це теж залізничний вузол, який ми контролюємо артилерією. І що далі вони зможуть відсунути позиції українських військових, то безпечнішим буде їхній логістичний хаб”, — пояснив аналітик.

Гетьман уточнив, що це одна з двох єдиних логістичних артерій, які залізницею допомагають підживлювати угруповання “Днепр” біля Херсона і все кримське угруповання окупантів.

Також Гетьман не виключає спробу російських військ вийти з півночі на Вугледар через Мар’їнку.

“І, можливо, вони захочуть на Куп’янському напрямку все-таки спробувати ще раз проводити наступальні дії. Можна припустити теоретично, що росіяни можуть дійти до річки Оскіл, але на правому березі, на західному, гірський хребет серйозний. І там уже українські фортифікації досить серйозні. Там артилерія, яка пристріляла всі підходи. Шансів форсувати цю річку в росіян немає. Мабуть, вони це теж розуміють. Тому, судячи з офіційних даних Генштабу ЗСУ, там бойові дії, хоч і не зупинилися, але стали не такими інтенсивними, як були ще кілька днів тому”, — резюмував аналітик.

Також начальник пресслужби оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця» Ілля Євлаш зазначив, що зараз головна ціль російських окупантів на Сході – Краматорсько-Слов’янська агломерація. Ворог хоче вийти туди з Бахмутського та Лиманського напрямків.

Водночас Євлаш підкреслив, що тактика загарбників може змінюватися залежно від оперативної обстановки.

«Вони хочуть вийти зі сторони Бахмутського напрямку. Часів Яр, Костянтинівка і далі продовжувати напрямок наступу з південного флангу до міста Краматорськ. І з північного флангу через Лиманський напрямок вийти з іншої сторони до міста Слов’янськ. Звичайно, це дуже амбітні плани», – пояснив речник.

Ілля Євлаш зазначив, що поблизу Часового Яру зведено декілька рядів інженерних загороджень, зведено декілька кіл оборони довкола міста. Довкола Куп’янська також дуже багато мінних полів, «зубів дракона», скріплених між собою потужними сталевими канатами.

«Тобто ворогу буде дуже складно пройти. Звісно, що все залежатиме також і від кількості постачання нашими союзниками боєприпасів, від погоди і ще низки умов, від яких буде залежати перебіг подальших бойових дій», – наголосив він.

Однак ймовірність реалізацій вологих мрій ворога зараз низька. Натомість, що 100% гарантовано противнику — великі втрати в техніці та серед особового складу.